Mobil Dünya Kongresi MWC 2018‘de yepyeni mobil teknolojiler tanıtılmaya devam ediyor. Bu teknolojiler arasında ise ilginç tasarımı ve üst düzey donanımıyla ZTE firmasının üretmiş olduğu Axon M, arka ve ön yüzünde bulunan ekranları ile dikkatleri üstüne çekmekte zorlanmıyor. Teknoloji kategorimizde mobil meraklılar için ZTE Axon M mobil cihazını yazdık. İşte ZTE Axon M ve özellikleri…

ZTE AXON M ÇİFT EKRANI İLE KULLANICILARINA NELER SUNUYOR?

ZTE Axon M katlanabilir tasarımı sayesinde ilginç bir tasarımda ve çift ekranlı olarak mobil meraklılarına sunuldu. Her iki ekranda Full HD çözünürlüğünde 5.2 inç büyüklüğünde. Katlanabilir yapıdaki bu cihaz açık halde iken kullanıcılarına 6.75 inç büyüklüğünde bir tablet deneyimi sunmakta. Ancak kalın ekran çerçeveleri bu tablet deneyimini tam olarak yansıtamamakta.

PEKİ TEK EKRANLI TELEFONLARDAN ARAYÜZ FARKI NE?

ZTE firması Axon M modeli için özelleştirilmiş bir arayüz geliştirdiğini 4 farklı kullanım seçeneği ile kullanıcılarına sunmuş. Bu arayüzde iki ekranı tek ekran gibi, aynı içeriği iki ekranda, iki ayrı uygulamayı iki ayrı ekranda yada tek ekranlı olarak kullanmayı mümkün kılmış.

ZTE Axon M TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Snapdragon 821 işlemci ile gelen model, 4 GB RAM, 32 GB dahili ve Micro SD ile artırılabilir bellek, 20 Megapiksellik tek bir kamera ve 3180 mAhlik batarya ile teknoloji severlere sunulmuş.

Tasarım anlamında ekran boyutunda kalın çerçevelerle sunulan cihazın pek de şık göründüğü söylenemez. Hem ön hem arkaya bakan çift ekranı ile de kullanışlılığı da kullanıcıların takdirine kalmış.