Yerli üretim mobil cihazlarda sistem güncellemelerinin olmaması kullanıcıların pek de hoşuna gitmemekteydi. Yalnız artık GENERAL MOBİLE markasının akıllı telefonlarından sonra MWC 2018’de VESTEL firmasının tanıttığı bazı akıllı telefon modellerinin de Android-Go projesine dahil olması mobil teknoloji meraklılarının ilgisini çekecek gibi.

Bilindiği üzere yerli üretim mobil cihazlara sistem güncellemelerinin geç gelmesi ya da hiç gelmiyor olması kullanıcılar için rahatsız edici bir durumdu. Yerli pazarda son sistem güncellemelerini en iyi takip eden tek yerli firma ise General Mobil markasıydı. Fakat şimdi General Mobile firmasına, Vestel firması da bu projeye dahil olan Vestel Venus E2 Go modelini tanıtarak rakip olduğunu duyurmuş oldu.

Öte yandan; Android Go sistemli cihazlar Google şirketinin anlaşma şartları gereğince 700 TL fiyat etiketinin altında bir fiyatla piyasaya sürmesini gerektiriyor. Bu durumu paralel olarak ise telefonun donanım bakımından düşürülmesi anlamına geldiği bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Şu anda Android Go işletim sistemli mobil cihaz modelini tanıtan iki ayrı yerli firma mevcut, belki ilerleyen günlerde de diğer yerli firmalardan Android One ya da Android Go işletim sistemli farklı yerli firmaları görebiliriz.