Kampçılığa Yeni Başlayanlar İçin Ücretli ve Ücretsiz En İyi Kamp Alanları

Şile – Sahil Kamp (Ücretli)

İstanbul’a 50 km mesafede 35 dönümlük orman arazisine kurulu olan Sahil Kamp eğitim ve macera gibi aktivitelere de olanak sunmakta. Sahil Kamp alanında duş, tuvalet gibi zorunlu ihtiyaçlar dışında, kafe ve market bulunmakta. Ayrıca; çadırsız gelenler için de bungalov kiralama imkanları istanbul escort bayan var. Burada çadır kurmanın ücreti 40 TL, bungalov kiralamanın ücreti ise 150 TL.

İznik – Doğa Muhit Camping (Ücretli)

Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Göllüce Köyü’nde göl kıyısında kurulmuş olan yaklaşık 2 dönümlük bir alanda hizmet veren Doğa Muhit Camping bir aile işletmesi. Misafirlerine güvenli kamp alanı, özel plaj, çeşitli doğa sporları ve fotoğrafçılık olanağı sunan bu işletme 18 çeşit köy ürününden oluşan doğal ve organik “Köy Ağası” kahvaltısı ile meşhur.

Bu işletmede çadır kurmak 25 TL, çadır kiralamak ise 45 TL.

Milas – Bafa Gölü (Ücretsiz)

Söke ve Milas sınırında yer alan Bafa Gölü‘nü kıyılarının güzelliği ve barındırdığı tarihi doku sebebiyle kampçıların gözdesi olmuştur. Bölgede bulunan butik konaklama tesisleri ise yeni başlayan kampçıların işini oldukça kolaylaştırıyor.

Bafa Gölü, flamingo, sakar meke, balıkçıl ve bunlar gibi daha bir çok kuşu gözlemleme imkanını da sunmakta.

Bafa Gölüne yakın Kapkırı Köyü içerisinde bulunan Heraklia antik kenti ise kamp alanına tarihi bir güzellik katıyor.

Bölgeye giriş ve konaklamak ücretsiz fakat çadır kiralama gibi bir imkan ne yazık ki yok.

Fethiye – Kabak Koyu (Ücretli)

Fethiye merkeze 33 km uzaklıkta bulunan Kabak Koyu, dünyanın koruma altına alınan 100 dağı arasında olan Babadağ’ın eteklerinde 200 metrelik bir alandır.

Elektrik, duş, tuvalet gibi kamp severlerin ihtiyaçlarını karşılama olanağı olan Kabak Koyu özellikle genç kampçıların gözdesi. Kabak Koyunda bulunan sekiz adet kamp alanında çadır kurmak ücretsiz. Fakat çadırsız gidenler için çadır kiralama ücreti 125 TL.

Bolu – Yedigöller Kamp Alanı (Ücretli)

Türkiye’nin en gözde ve doğasıyla en güzel kamp alanlarından olan Yedigöller Kamp alanı içerisinde ne yazık ki büfe, restoran gibi olanaklar yok. Yedigöller Kamp alanına hazırlıksız gitmemek gerekiyor. Fakat burada tecrübeli kampçıların yoğun olması, kampçılığa yeni başlayanlar için de bir fırsat doğuruyor.

Yedigöller Kamp alanında su, duş, tuvalet ve aydınlatma dışında, yürüyüş, bisiklet sürme, yüzme ve kano gibi spor olanakları da bulunmakta.

Yedigöller Kamp alanında günlük kamp ücreti ise günlük 25 TL olarak belirlenmiş.

Burdur – Salda Gölü (Ücretsiz)

Türkiye’nin Maldivleri olarak da bilinen Salda Gölünde tek kamp yapabileceğiniz yer Yeşilova Belediye Halk Plajı. Burada ister Gezginler Durağı işletmesinden çadır kiralayabilir, isterseniz de ücretsiz bir şekilde kendi çadırınızı kurabilirsiniz. Çadır kiralama ücretinin 50 TL olduğu Salda Gölü kamp alanında Belediyeye ait market olanağı da bulunmakta. Bununla birlikte bölgede yaklaşık 10 adet restoran da yemek ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı oluyor.

Keşan – Danişment Orman Kampı (Ücretli)

Bir yanı deniz, bir yanı orman olan Saros Körfezi kıyısında, 13 dönümlük alanda yer alan kamp alanında elektrik, su, tuvalet, duş ve market gibi olanaklar bulunmakta. Burada bulunan restoran sayesinde de kampçıların işi biraz daha rahatlamış. Damişment Orman Kamp alanına giriş 7 TL, çadır kurmak ise günlük 25 TL olarak hesaplanmış.

Ayvalık – Ada Camping (Ücretli)

Cunda Adası’nın Midilli’ye bakan kısmında, Cunda merkeze 3 km mesafede yer alan Ada Camping güvenlikli bir kamp alanı. Kamp alanında konaklayan misafirler ücretsiz bir şekilde gazlı ocakları bulunan mutfaktan, sıcak su imkanı bulunan duşlardan, çamaşırhaneden, plajdaki şezlong, minder ve şemsiyelerden faydalanabiliyorlar.

Ada Camping‘de kendi çadırınızla konaklamanın ücreti ise günlük 75 TL.