Yenebilen En İlginç Gıdalar Neler?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle “bu yenmez” diye tabir edilen bazı gıdalar yenilebilir hale dönüştürülmeye başlandı ve yeni teknolojiler sayesinde tüketim şeklimiz de değişti. Fakat çoğumuzun bilmediği bazı eski doğal parçaların tüketilmesi hiçbir tehlike oluşturmuyor. İşte bu doğa parçalarından bazıları…

1 – Altın

Altın, kimyasal reaksiyona girmez ve bağırsak için emilmeden sindirim sistemine geçebilir. 24 ayar altın genellikle yaprak veya pul halinde satılır. Bu, tüketim için en saf altın formudur. Altın yaprakların 24 ayar değerinden daha az olması durumunda, diğer kimyasal maddeler nedeniyle daha az saf hale gelir ve yemek için güvenli olmaz. (Zenginlere afiyet olsun diyoruz.)

2 – Kuş Yuvası

Yanlış okumadınız! Bazı kuş yuvaları yenilebilir ve yüksek besin değeri nedeniyle Çin’in gıda endüstirisinin büyük bir bölümüdür. Hazırlanması zor olduğundan maliyeti 4.000 dolardan fazladır. Bu gıda zengin protein, amino asit ve anti enflamatuar özellikleriyle doludur. Geleneksel olarak çorbalarda tüketilmektedir.

3 – Kil

Genel olarak güzellik endüstirisinin büyük bir parçası olduğu için hepimiz kilin güzellik yararlarını biliyoruz. Bununla birlikte Orta Doğu ve Afrika olmak üzere insanlar kili diyetlerinin bir parçası olarak kullanıyor. Kil, çinko eksikliği olan kişiler tarafından bir ek olarak kullanılıyor. Ayrıca bağırsaktan toksinleri kaldırarak sağlıklı sindirimi destekliyor.

4 – Horoz İbiği

Bu yiyecek kimilerine göre her ne kadar hoş görünmüyor olsa da bunun yanı sıra yenilebilir ve oldukça lezzetli olduğu belirtiliyor. Bu gıda Çin ve Fransa gibi mutfaklarda garnitür şeklinde servis florya escort ediliyor.

5 – Yumurta Kabuğu

Son zamanlarda yumurta kabuklarının büyük bitki gübresi olduğu kanıtlanmıştır. Ancak şaşırtıcı olan, yüksek mineral içerdiğinden dolayı bir kalsiyum takviyesi olarak tüketilebilmesidir. Elbette tüketmeden önce alınması gereken bazı önlemler vardır. Yumurta kabuğu organik olmalı ve kaynatılmalıdır. Buna ek olarak ezilerek iyice küçük hale getirilmeleri gerekiyor. Bu gibi maddeler yüksek civa gibi büyük miktarlarda toksik metal içerdiğinden yumurta kabuklarını tüketmenin bazı zararları olabilir.