Son günlerde WhatsApp’ın yenilediği 8 Şubat’ta yürürlüğe girecek olan gizlilik politikalarından dolayı artık kullanıcı verileri Facebook ile paylaşılacak. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar da farklı alternatif uygulamalara geçmeye başladı. WhatsApp kullanıcılarının bir çoğu şimdi hesabını tam olarak nasıl sileceğini merak etmeye başladı.

Whatsapp hesabını silmek oldukça kolay. Sizin için hazırladığımız yöntemleri uygulayarak WhatsApp uygulamasını kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

WhatsApp silme nasıl yapılır?

Öncelikle Whatsapp uygulamasını açıyorsunuz ve üst kısımdaki “Menü”den “Ayarlar” seçeneğine dokunuyorsunuz.

Daha sonra karşınıza gelen “Hesap” seçeneğine dokunup, WhatsApp hesap silme için, en altta bulunan “Hesabımı sil” seçeneğine dokunuyorsunuz.

Hesabınızı sileceğiniz ekran karşınıza çıktıktan sonra, bu ekrandan hesabınızı silmek için öncelikle ülke kodunuzu ve telefon numaranızı girmeniz gerekmekte.

Türkiye’de yaşıyorsanız, ülke kısmının “Türkiye” olarak seçmiş olduğunuzdan ve ülke kodunun “+90” olduğundan emin olun. Ardından WhatsApp hesap silme işlemi için, telefon numaranızı başında sıfır olmadan yazıp ve “HESABIMI SİL” seçeneğine dokunuyorsunuz.

Tüm bu işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde, WhatsApp hesap silme işleminiz tamamlanmış olacaktır.