Son günlerde kullanıcıları tarafından tepki toplayan düzenlemeleriyle gündem olan WhatsApp, güncellenen koşullara ilişkin gelişmeler yaşanıyor. WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi iptali iddiası sosyal platformlarda hızla yayılmış durumda.

8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe alınacak olan ve kullanıcıların özel verilerinin Facebook ile paylaşılmasının önünü açan WhatsApp sözleşmesinin iptal edildiği iddia edildi. Sosyal medyada tartışma yaratan iddia beylikdüzü sınırsız escortlar ile ilgili olarak WhatsApp ya da herhangi bir resmi kurum tarafından doğrulayıcı yönde açıklama yapılmadı. Bu durumda Whatsapp sözleşmesinin iptal olması şuan için söz konusu değil!..”

WhatsApp uygulamasının başındaki isim olan Will Chathcart’ın konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ise şöyle:

  • Yapma sürecinde olduğumuz gizlilik politikası güncellemesi hakkında bu hafta bir sürü tartışma izliyorum @WhasApp ve bazı düşüncelerinizi paylaşmak istedim.
  • Uçtan uca şifreleme ile özel sohbetlerinizi veya aramalarınızı Facebook da dahi göremeyiz. Bu teknolojiye kendimizi adadık ve onu küresel olarak savunmaya kararlıyız. Buradan daha fazlasını okuyabilirsiniz: https: // whatsapp.com/security/
  • Politikamızı şeffaf olarak ve isteğe bağlı kişiler arası özellikleri daha iyi açıklayacak şekilde güncelledik. Bunun hakkında Ekim ayında yazdık – buna WhatsApp üzerinden ticaret ve insanların bir işletmeye mesaj gönderebilme yeteneği dahildir.
  • Bu güncellemenin ticari iletişimi açıkladığını ve WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşım uygulamalarını değiştirmediğini açıkça belirtmemiz önemlidir. İnsanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşları veya aileleri ile kurdukları özel iletişimleri etkilemez.