Yerli gururumuz olan VESTEL firmamızın 2017 Şubat ayında tanıtması beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli VENUS V4.

2014 Eylül ayında akıllı telefon pazarına katılan VESTEL firması yerli kullanıcıların ilgisini gerek tasarım yönünden, gerek teknik donanımsal yönden günümüze kadar pek çekememiş olarak düşünebilirsiniz. Akıllı telefon sektöründeki diğer rakipleri ile de ne derece yarışabiliyor bu da tartışma konusu. Tabi milletçe akıllı telefon meraklıları ve kullanıcıları olarak yerli ve kaliteli bir akıllı telefon kullanmayı isteriz. Beklentiler ise hep aynı “uygun fiyat, kaliteli malzeme – teknik donanım ve iyi bir servis ağı”. VESTEL firması ise 2014 yılından itibaren devlet desteğini de arkasına alarak tüketici gözündeki itibarını olumlu yönde etkilemeyi Antalya escort başarıyor diyebiliriz.

2016 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile istediği kullanıcı kitlesine tam olarak erişemediğini düşündüğümüz yerli gururumuz Vestel 2017 yılında daha kaliteli ve daha iddialı modellerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. A Design Award’da ortaya çıkan modeller ise VESTEL VENUS LEO (V4) ve VENUS VEGA (V4 Premium). Bakıldığında görsellerinden tasarım yönünden her iki modelin de tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Peki teknik donanım yönünden nasıl? Gelin birlikte bunlara da bakalım…

Öncelikle VENUS LEO giriş seviyesine hitap ederken VENUS VEGA orta-üst seviye segment bir telefon olacak. VENUS LEO modeli; 145 x 70 x 7,8mm ebatlara sahip 5 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 3 korumalı Full HD AMOLED ekran ile gelmekte. Yonga tercihi Snapdragon 430’dan yana kullanılan model ayrıca 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı barındırıyor. Model ön tarafında 8 MP, arka tarafında ise 13 MP kameralara sahip. Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Faz Algılamalı Oto Fokus (PDAF) ve çift LED flaş özellikleri sunulan modelin pil kapasitesi ise 3000 mAh.

VENUS VEGA modeli; orta-üst segment akıllı telefon 152 x 80 x 7,5mm ebatlara sahip. 5,7 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 4 korumalı 2.5D kıvrımlı QHD AMOLED ekran ile gelmekte. Yonga tercihi ise oldukça güçlü bir yonga olan Snapdragon 652’den yana kullanılmış olan model ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı barındırıyor. Model ön tarafında 8 MP, arka tarafında ise 21 MP kameralara sahip. Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Faz Algılamalı Oto Fokus (PDAF) ve çift LED flaş özellikleri sunulan bu modelin ise pil kapasitesi 3400 mAh. İki modelin de fiyatı bilinmemekte. Fakat uygun fiyat tercihi ile hem tasarım yönünden hemde teknik donanım yönünden piyasayı sallayacak gibi görünüyor.

Bakalım modeller tanıtıldıktan sonra tüketicinin tepkisi olumlu olacak mı?