Yerli sermaye ile üretim yapan nadir firmalardan biri olan VESTEL, herkesin bildiği gibi son bir kaç yıldır akıllı telefon pazarından iyi bir yer almaya çalışıyor. Ürettiği akıllı telefonların piyasada gerek firma güvenirliği, gerek malzeme kalitesi sebepleriyle istenilen hedefe ulaşamamış olması da aşikar. Bu yazımızın konusu da VESTEL firmasının akıllı telefon pazarına sürdüğü akıllı telefonlar. 2016 yılında piyasada VESTEL VENUS V3 modelleriyle pay kapmaya çalışan VESTEL firmasının 2017 Şubat ayında piyasaya VESTEL VENUS V4 akıllı telefonunu sürmesi beklenirken Aralık ayının ortalarında VESTEL VENUS V3 5580 modelini sessiz sedasız piyasaya sunması kafaları karıştırmadı değil.

Peki VESTEL firmamızın piyasaya yeni sürdüğü VENUS V3 5580 modeli ile tüketiciye hangi özellikler sunuluyor önce bunlara bakalım.

Model 5.5 inç, 1920×1080 Full HD LTPS IPS Ekran ile geliyor ve ekran kasa oranı da %76,6 bu özelliğiyle bir nebze olsun iddalı bir akıllı telefon olduğu söylenebilir. Ayrıca 8 çekirdekli, 1.3 GHz Mediatek işlemci barındıran modelde, 16 MP arka – 5 MP ön kamera, 3 GB RAM, 16 GB dahili hafıza bulunmakta. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile gelen model, 4.5G şebeke uyumunu da destekliyor. Modele üretici VESTEL’in diğer modellerinden ayrı olarak bu modele; uzaktan kumanda, FM Radyo özelliğini de eklediğini görüyoruz. Modelin pil kapasitesi ise 3000 mAh.

Özelliklerini incelediğimizde makul bir başlangıç seviyesi akıllı telefon olarak görülen bu modelin yalnızca işlemci konusunda yetersiz kaldığı söylenebilir, tasarımsal olarakta VESTEL firmasının değişime gittiğini de bu modelde görüyoruz, tabi diğer özelliklerinin de ne kadar iyi olduğu kullanıcıların insiyatifine kalmış. Unutmadan yazalım modelin çıkış fiyatı 899 TL. Peki bu para akıllı telefon pazarında bu telefona verilir mi? Bu sorunun cevabını okurlarımıza bırakıyoruz.

Asıl soru şu yerli gururumuz olan VESTEL firması bu zamana kadar ürettiği akıllı telefonlarla ne kadar başarılı oldu ve 2017 Şubat ayında tanıtması beklenen VENUS V4 modeli ile ne kadar başarılı olabilir?

VESTEL FİRMASI İLE İLGİLİ AŞAĞIDAKİ ANKETİMİZE KATILMANIZI BEKLİYORUZ.