“Hangisi?” kategorimizdeki ilk yazımızla sizlerleyiz…

Bu yazımızdaki konumuz ise başlıktan da anlayacağınız gibi ülkemizde adını çokça duyduğumuz bu üç marka. Markalarımız hakkında kısa bilgiler vermeye çalışayım…

TORKU: Konya Şeker tarafından üretimi yapılan ürünlerin tek çatı altında toplandığı marka. Ürün portföyü şeker, şekerleme, çikolata, unlu mamüller, dondurulmuş ürünler, modern seracılık ürünleri, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri ile bitkisel yağlardan oluşmaktadır. Üretimi Konya’nın merkez ilçelerinden Meram’da sürdürülmektedir.
ÜLKER: Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. adıyla Sabri ÜLKER ve Asım ÜLKER tarafından 22 Şubat 1944’te kurulmuş gıda sektörü üretim alanında çok sayılı ürünleri bulunmaktadır. Ülker ürünlerini 110 ülkeye ihraç etmektedir.
ETİ: Eti Gıda A.Ş. adıyla 1962 yılında Firuz KANATLI tarafından Eskişehir ilimizde kurulmuştur. Bisküvi, kurabiye, kek, turta, çikolata, gofret, bebek maması ve hazır gıda alanlarında üretim yapmaktadır. Eti firması, logo olarak Hitit güneşini kullanmaktadır. Ayrıca firma Eskişehirspor‘un da ana sponsoru konumundadır.

Gelelim “Bu üç firma arasından hangisi?” sorusuna:
Torku son yılların yükselen markası, özellikle %100 pancar şekerini, tamamen doğal renklendiricilerini, tam buğday unu bisküvilerini düşündüğümüz takdirde ben oyumu torkuya verirdim. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.
Torku markası ile ilgili birkaç şey daha yazmak istiyorum…
Piyasadaki ürünlerin tamamına yakınında kullanılan glikoz şurubunu vücutta zor eritilir ayrıca vücuttan atılması da zordur. Ancak Torku firmasının kendi ürettiği ve ürünlerinde kullandığı organik şekerde böyle bir durum söz konusu değil.
Torku; çiftçi kooperatifi markası olduğu için milli sermayemiz, her üründe aslında biz kazanıyoruz. Bu açıdan bakınca da çekiciliği artıyor.
Ayrıca Torku piyasaya güzel bir giriş yaptı. Son dönemde başta bahsettiğimiz iki köklü firma yanında parıldayan bir marka. Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle önümüzdeki yıllarda kendinden çok daha fazla söz ettireceğini hissettiriyor. Yerli firmaların kendilerini bu kadar geliştirmeleri de iftihar kaynağı doğrusu.

Reklam değildir…