TURHAL KOCAKAVAK KÜLTÜR ve SANAT GECELERİ çerçevesinde TURHAL NECMETTİN ERBAKAN KÜLTÜR MERKEZİ’nde şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. Bu isimle TOKAT ilinin Turhal ilçesinde ilki yapılan organizasyona ilgi de beklenenden büyük oldu.

Turhal Belediye Başkanı sayın Yılmaz BEKLER ve Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl ÜÇER‘in de teşrif ettikleri programı yaklaşık 300 kişi izledi. Turhal, Tokat, Samsun ve Ankara’dan katılan şairler şiirleriyle, ayrıca Turhallı müzisyenler de türküleriyle geceye renk kattılar.

Mahmut HASGÜL‘ün sunuculuğunu yaptığı programa şairler İlter YEŞİLAY, Hışır Osman (Osman NEBİOĞLU), Kenan YAVUZASLAN, Rasim YILMAZ, Sündüs A. AKÇA, İbrahim ÇAM, Siraç MAVİ, Hakan CANTEMUR şiirleri ile dinleyicileri şiire doyurdular. Program bitinceye kadar salondan hiç çıkanın olmaması ve büyük bir zevkle dinlenmesi programın çok beğenildiğinin açık bir göstergesi oldu. Ayrıca; bir çok kişi bu tarz programların daha sık yapılması için Belediye Başkanına istekte bulundu. Şairler de memnuniyetlerini ve gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını içtenlikle ifade ettiler.

Bir dinleti programının bu kadar ilgi çektiğine ilk defa şahit olduk. Bu ilgi halkımızın şair ruhluluğunun, edebiyata düşkünlüğünün göstergesi oldu.

etkinkitle.net ailesi olarak bizler de bu tarz organizasyonların yenilerini iştiyakla bekliyoruz.

Programın yapımında emeği geçen herkese Teşekkürü borç biliriz…