Kanınızın iliklerinize kadar çekildiğini hissedeceğiniz harika bir korku romanı.

Eğer korku, psikolojik gerilim romanları ilginizi çekiyorsa, Stephen King eserleri okumanız gereken kitapların baş sıralarında geliyor. Uzun süre önce sitede paylaştığım “Harika 5 Korku Romanı” yazımda listenin en üstünde bulunan bu kitapta oldukça ilgimi çekti ve okumaya başladım…

Kitabın konusu şöyle:

Ünlü yazar Paul Sheldon, bir dağ yolunda trafik kazası geçirir. Kar fırtınasının ortasında baygın ve yaralı bir haldeyken, yazarın romanlarının saplantılı bir hayranı olan Annie Wilkes tarafından “kurtarılır”. Eski bir hemşire olan Wilkes’ın evine götürüp bir odaya kapattığı Sheldon neyle karşı karşıya kaldığını anladığında, hayal gücünün sınırlarını zorlayan “sancılı” günler de başlamış olacaktır.

İlk defa bir kitabı okuduktan sonra son derece karmaşık bir duyguya büründüğümü açıkça söylemem gerek. Kitabın ilk sayfalarından başlayan gerilim, kitabı elinizden bırakmanıza mani oluyor ve sayfalar gözlerinizin önünden akıp gidiyor. Sadece kitabın orta kısımlarına geldiğinizde hikayenin bir süre tek düze bakırköy escort gittiğini düşünür gibi olsanızda bu yalnızca birkaç sayfa sürüyor ve kendinizi yeniden korkunç sayfalarda buluyorsunuz.

Yer yer nefesinizi tutarak, yer yer gözlerinizi kapatmak isteyerek okuyacağınız harika bir korku, psikolojik gerilim romanı olan “Sadist”; okumaya başladıktan sonra elinizden bırakamayacağınız, hikayenin gidişatını bir türlü çözemeyeceğiniz, “… daha kötü ne olabilir?” sorunuza vereceği net cevaplarıyla sizleri şok eden bir eser.

Kitabı okuduktan sonra sizlerin de düşüncelerini yazımın “Yorumlar” kısmında görmek bana mutluluk verecektir. Yeni bir kitap inceleme yazımda görüşmek dileğiyle.

Bu kitabın ayrıca sinema filmine uyarlandığını da sizler için belirteyim ve sinema filminin fragmanı ile yazıma son vereyim. İyi okumalar, iyi seyirler.

windows 10 home lisans satın al