Kırmızı: Bu renk kendinizi daha enerjik ve harekete hazır hissetmenizi sağlar. Canlandırıcı etkisi vardır. Motivasyonu, enerji, coşku ve yaşama sevincini, sıcaklık ve aşk duygularını, kan basıncını ve vücut ısısını harekete geçirir. Ayrıca; iştah çar. Heyecanı ve hareketi sevenler genelde kırmızı rengini seçerler. Ayrıca: Sırt ağrısı, anemi ve kansızlık gibi sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Turuncu: Kırmızı kadar olmasa da enerji ve heyecan veren bir renktir. Turuncu rengi seven insanlar cesur, maceracı, gülmeyi ve güldürmeyi severler. Aynı zamanda turuncu diyalog ve mizah yeteneğini arttırır. Hastalıklara olan etkisi ise, Kadınlarda; yumurtalık sorunlarının ortadan kaldırılmasına, erken menopoz sorununa, cinsel isteksizlik sorununun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. İdrara çıkmakta sıkıntı, kalça ve ellerde sorunlar, eklem ağrısı varsa, turuncu kullanın. Turuncu ayrıca sindirim sistemi problemlerinde de etkilidir.

Sarı: Entelektüel kişiliğe sahip insanların rengi olan sarı rengi, yönetmeye ve hükmetmeye olan ilgiyi gösterir. Akıl ve zeka rengidir. Ayrıca güneşin rengi olduğu için insanlara pozitif duygular aşılar. Dikkat çekicidir. Ayrıca; dikkat eksikliği probleminin, cilt problemlerinin giderilmesinde önemli bir renktir.

Yeşil: Bu renk dinlendiren ve huzur veren özelliğe sahiptir. Denge ve uyumun rengi olmasının yanı sıra güvenin rengidir. Giysilerde yeşil kullanımı örf ve adetlere bağlılığı gösterir. Yeşile ilgisi olanların kalbi ve duygu yüzeyleri yüksek olur. Doğanın rengidir. Ayrıca: sinirli ve agresif insanları sakinleştirilmesinde kullanılan bir renktir. Hamilelikte de tercih edilebilir. Kırık kemiklerin iyileşmesini kolaylaştırır.

Turkuaz: Dikkatlerin size yönelmesini sağlar. Genellikle insanlara açık bir iç dünyanız vardır. Bu renkten hoşlananların duygu ve düşüncelerinin saf ve açık olduğu görülür. Turkuaz renkli kıyafet kullanan kişiler genç ve dinamik kalır.

Lacivert: Düzenin, uyumun, ruhsallığın ve başarının rengidir. Bu rengin insanları sadelikten hoşlanırlar. Sakin ve dingin olma duygularını pekiştirir. Ciddiyet verir. Giysilerinizde laciverde ağırlık verirseniz, sadık, dürüst, araştırıcı ve başarılı birisiniz demektir.

Mor: Ruhsal dünyanın rengi olan mor; asilliği, dengeyi, kendine güveni ve dinlendirici duyguları harekete geçirir. Yaratıcı ve ruhsal özellikler taşıdığından ilahidir ve sanatın rengidir. Ayrıca: Mor renk, vücuttaki hormonların ve salgı bezlerinin çalışmasında etkilidir. Özellikle sara, menenjit gibi beyin hastalıklarında tedaviyi destekler. Eklem iltihaplarına karşı faydalıdır. Ayrıca, kanı temizler ve akciğer, karaciğer, kalp ve böbreklerin çalışmasını düzenlemeye yardımcı olur.
Morun açık tonları olan lavanta, leylak gibi renkler ilham verici etkilere sahipken morun koyu tonları ise bazı kişilerde üzüntü ve erotik film izle
depresyona sebep olabiliyor. Bu nedenle morun koyu tonları depresyona yatkın kişilerin, ruhsal sorunu olanların, alkoliklerin ve madde bağımlılarının olduğu ortamlarda kullanılmamalıdır.

Mavi: Denizin ve gökyüzünün rengi olan mavinin sakinleştirici ve insana huzur veren bir etkisi vardır. Bu nedenle yatak odaları ve banyolarda genellikle bu renk kullanılır. Ayrıca mavi, dürüstlük ve ruhsallıkla da ilişkilidir. İş görüşmelerinde mavi giymek, sadakat hissi uyandırır. Ağırlık çalışanların, mavi renkteki salonlarda daha yüksek ağırlıklar kaldırdığı gözlemlenmiştir. Bu renk, tiroid problemi yaşayanlar da iyileştirici etkiye sahip. Mavi renk ayrıca şok geçiren hastaları da iyileştirir.

Siyah: Güç ve bireyselliğin rengi olan siyah; tutku, hırs, inat ve muhalefet duygularında etkindir. Konsantrasyonu ve özgüveni arttırmakta yardımcı olur. Siyah renk canlılığın ve diğer renklerin reddini ifade eder. Kişiliğin karanlık yönlerini ifade eder.

Beyaz: Temizliğin, saflığın ve masumiyetin ifadesidir. Güven hissi verir. Tarafsızlığın rengidir.

Kahverengi: Kahverengi insanlarda düzen duygusunu ve serbest duyguları harekete geçirir. Toplum içinde rahatlık ve güven verir. Kırmızı ve siyah renklerinden elde edildiği için her iki rengin özelliklerini taşır. İnsanlar bu rengin pozitif etkisiyle gerçekçi bir kişilik geliştirebilirler.

Gri: Uzlaştırıcıdır. Yoğun kullanılırsa bunaltıcı olabilir.