hakan-pehlivan-gorselKırmızı derili, mavi saçlı, siyah kıspetli, aslan başı figürlü altın kemer tokalı Hakan…

Doğum tarihi Tekirdağ’ın da yunan işgalinden kurtuluşu olan 13 Kasım’dır. Yedi çocuk babasıdır. Eşine ve çocuklarına karşı ilgili ve sevecen bir aile reisidir.

Yağlı güreş pehlivanı olan Hakan’ın ayrıca yağ fabrikası vardır. Street Fighter turnuvasına katılmasının amacı ise kendi ürettiği yağları dünyaya tanıtmaktır.

Hakan’ın turnuvadaki en büyük rakibi aynı zamanda dostu olan Edmond Honda’dır. Sürekli rekabet halindedirler ve güreş teknikleri konusunda bir türlü anlaşamazlar.

hakan-gorsel
Turnuvada tüm karşılaşmalara yanında yağ fıçısıyla gider. Dövüş sırasıda vücudundaki yağ azaldığında kemerinde takılı olan yağ şişeleriyle vücudunu yağlar ve rakibine karşı avantaj sağlar. Yürüyüşündeki yavaşlık ise kendisinin en büyük dezavantajıdır.

Atari salonlarından sonra ülkemizde pek tercih edilmemeye başlayan Street Fighter oyunu Pehlivan Hakan karakteriyle tekrar tercih sebebi olmaya başlamıştır. Tabi ki Street Fighter gibi bir oyunda böyle bir karaktere yer verilmiş olması bizim açımızdan gurur kaynağı… Yapımcı firma Capcom’a teşekkürlerimizi iletiyoruz…

Street Fighter’da bir Türk. Pehlivan Hakan yazısı için tıklayınız.