Kitabın adı: Yüreğinin Götürdüğü Yere Git
Kitabın yazarı: Susanna Tomaro
Kitabın yayın evi ve türü: Can Yayınları, Roman
Kitabın muhtevası; Roman; bir anneannenin kendini terkedip yurtdışına giden torununa tuttuğu güncelerden oluşmaktadır. Anneanne: Olga… Biraz kendini eleştiriyor biraz da çevresindeki yanlışlıkları… Aslında toruna nasihatler gibi. Üstelik de kendi geçmişindeki sırları bile ortalığa dökerek. Yalın sıcacık anlatımıyla pastel tonlarında bir resme bakar gibi hissediyordum kendimi…

Bu kitabı okuduğum zamanlarda can yayınları yeni revaştaydı ve en çok satan kitaplarından biriydi. Çok satılması aslında anlatımının güzelliği kadar içerdiği hayata ve insana dair felsefesiyle de ilgiliydi bence. Yaz aylarında uyuşuk sinekler gibi zaman tüketmek istediğinizde tam bir başucu kitabı. Hem düşündürüyor Elit escort bayan hem dinlendiriyor… Bu yaz ne okuyayım diyenlere tavsiye ederim.

“Yatağında öylece ölümü beklerken tüm hayatı boyunca içini kemiren fakat bana hiç hissettirmediği duygularını dile getirmişti:
-Olga, kızımızın eli… Bizim soyumuzdan kimsenin eline benzemiyor!.. Öylece donup kalmıştım.” ……
” ‘Doktor’ dedim sonunda, ‘Eskimoları bilir misiniz? ”
‘Tabi bilirim.’ dedi ayağa kalkarken.
‘İşte onlar gibi ölmek istiyorum!’ Bir şey anlamadığını görünce ekledim: ‘Ben beyaz duvarlı bir odada bir yatağa bağlanıp bir yıl daha yaşamaktansa, bostanımdaki kabakların arasına yüz üstü düşmeyi yeğlerim!'”