Türk firması TaleWorlds’ün oyunu geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. Steam üzerinden bilgisayarlar için yayınlanan Mount & Blade II: Bannerlord, Türkçe dil seçeneğine sahip olması ile Türk oyuncuları bir hayli memnun etmeyi başarıyor. Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi ile karşılaşan oyunun, sistem gereksinimlerini de yazımızda bulacaksınız.

Ortaçağ’da geçen harika bir strateji oyunu

Mount & Blade II: Bannerlord, Orta Çağ temalı bir rol yapma oyunu olan Mount & Blade serisinin bir oyunudur. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilmekte olan oyun Steam’de Ekim 2016’da çıkmıştır. Fakat oyun için bir indirme imkanı sunulmamıştır. Gamescom 2019’da oyunun erken erişim tarihi verilmiştir. Erken erişim tarihi Mart 2020 olarak açıklanan oyunun bu çıkış tarihi Mount & Blade: Warband’ın çıkışının 10. yılına denk gelmiş oluyor.

Strateji-Savaş türündeki, orta çağ ve savaş mekaniklerini bir araya getiren oyun, oyunseverleri saatlerce bilgisayar başında tutuyor. Buna kanıt olarak serinin ilk oyunu olan Warband’ı gösterebiliriz. Warband, PC Gamer’ın 2016 yılında yayınladığı “Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Oyun” listesinde 30. sırayı alma başarısına sahiptir. Asla bitmeyen bir oyun yapısına istanbul escorts sahip olması, oyunun bu kadar uzun süreler oynanabilmesini sağlamakta. Oyun sektöründe ülkemizin gururu diyebileceğimiz bu seri, Ankara merkezli geliştirici stüdyo TaleWorlds tarafından geliştirilmekte.

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Oyunun önerilen sistem gereksinimleri; Intel Core i5 9600K ya da AMD Ryzen 5 3600X işlemciye sahip olmanız lazım. Ekran kartı tarafında ise Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB VRAM ya da AMD Radeon RX 580 3 GB VRAM’li ekran kartı oyunu yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynatabiliyor.

Minimum sistem gereksinimlerine bakacak olursak; İşletim sistemi: Windows 7 (64 bit), Intel Core i3 8100 ya da AMD Ryzen 3 1200 işlemci, 6 GB RAM, Intel UHD Graphics 630 ya da Nvidia GeForce GTX 660 2 GB VRAM ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB VRAM donanımlarına ihtiyaç duyan oyun ayrıca 60 GB’lik depolama alanına ihtiyaç duyuyor.

windows 8.1 pro lisans satın al