Bir çoğumuzun atari salonlarından, evlerimizdeki atarilerimizden ve günümüzde pc, oyun konsollarından oldukça severek oynadığımız oyunun harika animasyon filmi. Bolca aksiyon içeren animasyonda, uzun soluklu Mortal Kombat oyununun hikayesi anlatılmakta.

Ed Boon ve John Tobias tarafından oluşturulan Mortal Kombat serisine dayanan, 2020 yapımı filmin yönetmenliğini Ethan Spaulding üstlenmiş. 1 saat 20 dakika süren film öncelikli olarak yetişkinlere hitap etmekte. Filmin ilk gösterim tarihi ise 14 Nisan 2020.

Bu yazıda spoiler yok.

Daha önceden de bir çok defa filme uyarlanan Mortal Kombat Efsanesi’ni belki defalarca izlemişizdir. Fakat açıkçası hiçbirini izlerken bu kadar keyif aldığımı söyleyemeyeceğim. Filmin başlığında bir çoğumuzun en sevdiği karakter olan Scorpion’un intikamından bahsediyor. Lakin; Mortal Kombat’ın tüm ana karakterlerinin şişli escort yeteneklerini filmde fazlasıyla görüyoruz. Tabi bu filmde odak noktası Scorpion.

Film izleyiciyi eski günlere götürmekte oldukça başarılı. Kahramanların hareketleri, dövüş teknikleri, x-ray vision ve oyundan hatırlayacağımız Fatalityler…

Çizimler, efektler, hikaye akışı ile sürükleyici, filmin atmosferi bir an bile olsun bozulmuyor. Oyundaki bütün sahnelerin canlandırılmış olması ve tüm karakterleri az da olsa filmde tanıyabiliyor olmak izleyiciye oldukça zevk veriyor.

Kimler izlesin, kimler izlemesin?

18 yaşının altında izleyicilerin izlemesine kesinlikle karşıyım. Çünkü; filmde bolca kesilmiş, parçalanmış kafa, kol görmekteyiz. Mortal Kombat oyunuyla hiç alakası olmamış izleyicilerin filmden keyif alabileceklerini pek düşlünmüyorum.

Fakat; eğer 80’ler ve 90’lar çocuğuysanız ve hayatınızda bir defa da olsa Mortal Kombat oynamışsanız filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Filmin devam bölümlerinin de geleceği bariz belli umarız iki bölümle son bırakmazlar ve seyir keyfi harika bir seri izleyebiliriz. Yazımı burada sonlandırıyor ve sizleri filmin fragmanı ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler…