Momo Kitap Analizi

Zamanımızı nasıl kullanıyoruz, Hayattaki önceliklerimiz neler, bir gün içinde en çok neye vakit ayırıyoruz ya da bir günümüz nasıl geçiyor? Fantastik bir kurgu aslında çocuklarımıza anlattığımız masallardan farkı yok şirinevler sınırsız escort bayan dersiniz fakat aslında bu kitap hayatımızın içinde olabilir mi?

Bir şehrin tiyatro harabelerinde yaşayan Momo hiç kimsede olmayacak kadar dinleme yeteneğine sahip küçük bir kız çocuğudur. Ve hiç kimsede olmayacak kadar fazla zamanı vardır. Ve zamanını en çok sevdiği insanlarla geçirmektedir ve aynı şekilde bu şehirdeki insanlardan da sevgi görmektedir. Fakat bir gün şehre nerden geldikleri, kim oldukları belli olmayan ‘duman adamlar’ gelmiştir. Peki şehir duman adamların gizli istilasından kurtulabilecek mi? Küçücük bir kız çocuğundan neler bekleyebiliriz?

Belki de zamanı nasıl kullandığımızı bu kitapla bir kere daha sorgulayabiliriz. Yaşam tarzımıza baktığımızda modern hayattaki koşuşturmada hiç zamanımız olmadığından yakınırız fakat zamanı
nasıl kullandığımızı ve neye harcadığımızı ne kadar sorgularız? Okudukça kendi hayatınızdan kesitler bulabileceğiniz ilginç bir yaklaşım.

Momo yalnızca ona bakmakla yetindi. Anladığı tek şey Gigi’nin hasta olduğuydu, hem de ağır hastaydı. Bu işte duman adamların parmağı olduğunu sezdi. Ama Gigi İstemedikçe ona nasıl yardım edebilirdi ki.

Momo kitabından alıntı.