Kitabın Adı: KUĞULU PARK CİNAYETİ
Kitabın Yazarı: Ali BAYRAM
Kitabın Sayfa Sayısı: 283
Yayıncı Kuruluş: Puslu Yayıncılık

Kitap Özeti: Güneşin yeni doğduğu, insanların rahat yataklarını terk edip uykulu gözlerle işe gitmek üzere yola koyulduğu vakitlerde Kuğulu Park’ta bir kız cesedi bulunur. Polise haber verilir ve polisler olay yerine gelirler. Cesedin bulunduğu noktada yapılan araştırmalar sonucu, olayın bir cinayet olduğu anlaşılır. Olay, Cinayet Büro’dan Erhan Amir ve ekibine kalır ve kahramanlarımız olayı araştırmaya başlarlar. Elde ettikleri bilgiler onları hem şaşırtacak hem de hiç ummadıkları, tüyleri diken diken eden olaylarla karşılaşacaklardır…

Yorum: Kitabın başlangıcından sonuna kadar gizem, heyecan ve aksiyon hiç bitmiyor. Kitabı okurken yeri geliyor geriliyorsunuz,  tüyleriniz diken diken oluyor ve yeri geliyor kahramanlarımızın diyalogları sizi güldürüyor.  Olay kurgusu ve anlatımı sizi kitaba hapsediyor, elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Olayı üçüncü kişilerin ağzından okumuyor olmanız da kitaba bir artı katıyor. Bazen kahramanlarımızın ağzından, bazen katilin ağzından okuyorsunuz. Kitabın birçok yerinde betimlemeler iyi yapılmış fakat; kitapta birçok da hata var. Olay kurgusu, betimlemeleri ve anlatım tarzı sizi meraklandırdıkça okuma hevesiniz artıyor ama kitaptaki anlatım bozuklukları, cümle ve kelime hataları ve noktalama işaretleri dikkatsizliği sizi bazen kitaptan soğutmayı çok iyi başarıyor. Galiba “Puslu Yayıncılık” kitap basımında pek ciddi davranmamış. Bu kitabı okuduktan sonra kitapla ilgili yaptığım ufak araştırmada ikinci baskısında bu hataların düzeltildiği belirtilmiş. (Elimdeki kitap; Haziran 2015, 1. Baskı.) Belirtildiği gibi ikinci baskıda tüm hatalar düzeltildiyse sizi soluksuz okuyacağınız bir cinayet romanı bekliyor diyebilirim.

Son olarak: Cinayet kitabı okumayı seviyorsanız ve Ankara’nın puslu sokaklarında suçlu aramak keyfimi yerine getirir diyorsanız bu kitabı okumalısınız.

twitter likes kopen