Evde kalınan süre zarfında fazla yemek yemek ve aşırı tatlı tüketmek, sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

“Yemek yerim ama kilo almak istemiyorum” diyorsanız

Gün içinde daha çok yemek yedikçe metabolizmamız da buna bağlı olarak şaşkınlık içerisine girer. Beslenme düzeninde kişiye göre günlük beş yada altı öğün yeterli olacaktır. Ana öğünlerde özellikle yağlı gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak, yağsız et, tavuk, balık, sebze ve kuru baklagillerden oluşan bir beslenme uygulaması sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Akşam yemeklerini, kahvaltı ve öğlen yemeğinden daha hafif tutmak, kahvaltıda poğaça, börek, kızartma simit gibi besinler yerine bizi hem tok tutacak hemde protein yönünden oldukça zengin olan yumurta, peynir, tam buğday ekmeği gibi sağlıklı besinler sağlıksız kilo almamıza engel olacaktır.

Yaz sıcaklarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde, giderek artan hava sıcaklığından dolayı vücudumuzun duyduğu su ihtiyacı daha da artıyor. Günlük su tüketimimizi 2,5 litrenin altına düşürmememiz sağlığımız açısından çok önemli. Ayrıca; uygun ortamımız varsa günde mutlaka bir saat yürüyüşe veya harekete yer vermekte fayda istanbul escort var.

Eğer çok fazla kilo aldığınızı düşünüyorsanız, vakit kaybetmeden bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Sağlıklı günler.