Kaykay hareketleri

Herkese selam. Bu yazımda sizlere kaykayın en temel 3 hareketini tanıtacağım. Yani kaykayın olmazsa olmaz hareketleri.

  1. OLLİE: Kaykayın en temel hareketi olliedir. Bu hareket kaykay ile birlikte zıplamamızı sağlar ve kaykay dünyasının neredeyse en çok kullanılan hareketidir. Mesela önümüzde atlamamız gereken basamaklar var. Kaykaycı o basamaklardan herhangi bir hareketi yapmadan önce ollie ile test eder. Ollie kaykaya yeni başlayan bir kişinin öncelikli öğrenmesi gereken harekettir çünkü ollie öğrenilmeden diğer hareketler öğrenilmez, şans eseri öğrense bile hareket güzel çıkmaz. (Buraya tıklayarak ollie hareketini izleyebilirsiniz)
  2. SHOVE-IT: Bu hareket kaykayın en temel hareketlerinden biridir. Shove-it kaykayın ayağımızın altında öne doğru 180 derece dönmesine Gaziemir escort bayan denir. Yani kaykayın arka kısmını öne getirmiş oluruz veya kaykay ters ise bu hareketle kaykayımızı giderken çok rahat bir şekilde düzeltebiliriz. (Buraya tıklayarak shoveit hareketini izleyebilirsiniz)
  3. KİCKFLİP: Flip hareketlerin temel hareketidir. Bu hareket kaykayın ayağımızın altında arkaya doğru 360 derece dönmesine denir. Kickflip kaykayın en çok kullanılan hareketlerinden birisidir. Bir kaykaycı kaymaya başlamadan önce bi kaç kickflip atıp ısınır. Basamaklarda ve GAPlerde en çok tercih edilen harekettir ve bir kaykaycı kickflipi tam olarak öğrenip geliştirdiğinde yani bu hareket yüzdelendiği zaman asla kaçırılmayacak bir harekettir yani attığınız bütün kickfliplerde %100 başarı sağlarsınız. (Buraya tıklayarak kickflip hareketini izleyebilirsiniz)

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.