Kawasaki Nasıl Başladı?

Kawasaki yapılanması Shozo Kawasaki tarafından 1878 yılında bir tersanede başlamıştır. Bugün, Kawasaki Heavy Industries çok farklı pazarlarda faaliyet veren, en son teknolojileriyle ön planda olan küresel bir mühendislik firmasıdır. Bu pazarlar Havacılık, Gemi yapımı, Lokomotif ve Vagon yapımı,Enerji Santralleri ve Tesis üretimleri, Çevre ve Geri Dönüşüm çalışmaları, Endüstriyel Ekipman yapımı, Altyapı tasarımı ve yapımı, Enerji ve Güç Ürünleri yapımıdır.

Kawasaki Efsanesinin Yükselişi

Motorsiklet üretimine tam manasıyla elli yıl önce başlamıştır. İlk motosiklet motorunun tasarlanması, uçak motorlarının geliştirilmesi ve üretimi için gerekli olan teknik bilginin kullanılmasıyla sağlanmıştır. Kawasaki’nin motosiklet sektörüne girişi, yeni teknolojileri istanbul escort geliştirme çabası sayesinde olmuştur.

Yıllar boyu geliştirlen sayısız yeni model bu pazarın şekillenmesine yardımcı olup, bu süreç içinde makinelerinin hızı ve gücü bir çok kalıcı efsane oluşturmuştur. 1996 yılında, 10 milyonuncu aracını üreten şirket, artık motosiklet binicilerinin tüm ihtiyaçlarının geniş ölçüde karşılaya bilmektedir. Bu  Kawasaki’nin en önemli yeteneği haline gelmiştir.

Kawasaki Motosiklet Şirketi

Bir rüya ve çok çalışma, bu iki kelime Kawasaki’nin felsefesi ve başarısının temeli olmuştur. Şirketin Amerika’daki ilk merkezi Chicago’da eski bir et ambarıdır. Bu mütevazi fabrika Amerika pazarına açılmak için bir başlangıç olmuştur.

Sıfırdan Küreselliğe

Kawasaki hiçbir şey ile başladı müşteri yok, distribütör yok, resim yok, ama  bunlardan daha  önemli birşeyleri vardı, başarılı olmak için güçlü bir istek ve  fabrikalarda daha  iyi ürün üretme sözü.Yeni yetme girişimcilerimiz, ilk bisikletlerinin distribütörlüğü için Omega adı altında birkaç küçük özel firma ile görüştü.

Amerikalı biniciler daha fazla heyecan istedi. Bunun üzerine şirket, Samurai ve Avenger ile binicilere hızlı bir dönüş yaptı, ve bu Kawasaki’nin yüksek performanslı eğlence konusunda uzmanlaşmış bir şirket olacaklarının ilk göstergesi oldu.

Günümüzde Kawasaki

Günümüzde 4 büyük japon firmasından biri olan Kawasaki yakın zamanda Dünya bülteninde oldukçca fazla konuşulacak şeyler yaptı. 2008-2009 sezonlarında Kawasaki MotoGP den çekildiğini duyurarak Kawasaki severleri oldukça şaşırttı ve kalbini kırdı. MotoGP ayrılığından sonra Kawasaki’nin gündemi sarsan diğer olayı H2R modelini piyasaya sürmesi oldu.

Yer Uçağı Kawasaki H2R

Suzukinin Hayabusa modelinden sonra Dünya motosiklet sektörüne adeta bir meteor gibi düşen H2R modeli günümüzdeki en hızlı motosiklet olmakla kalmayıp aynı zamanda en hızlı karayolu taşıtıdır. Kawasaki bu modeli tasarlarken Porsche gibi markalardan teknolojik yardım almıştır. Milli gururumuz Kenan Sofuoğlu‘nun pilotluğunu yaptığı H2R modeli bir videoda F1 aracı ve F16 jet uçağıyla yarışıp galibiyet kazanmıştır H2R modelini Dünyaya tanıtan asıl şey bu video olmuştur.