Karadeniz’in yumuşacık esintisini yüreğimizde buram buram hissettiren yepyeni bir manzara fotoğrafıyla tekrar sizlerleyiz. Yeşilin her tonunu görebileceğimiz aynı zamanda şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşabileceğiniz birkaç dakikanızı bu fotoğrafımızda yaşayalım istedik.

Giresun Merkez’e bağlı Karaali Köyü’nün Elmatepe Mahallesinin yol ayrımından bu manzarayı Samsung (PL-210) dijital fotoğraf makinesiyle çektim. Yağmurdan sonra temizlenen yapraklar parlak yeşil renge bürünmüştü. Gözlerimle gördüğüm güzel manzarayı objektifime yansıtmak için fotoğraf makinemi elime aldım. Havının bulutlu olması benim için avantajlı oldu, görmüş olduğunuz güzel renkleri fotoğrafımda istediğim gibi yansıtabildim. Manzaranın en doğal ve canlı halini yakalamak için makinemin ‘manzara’ ayarını açtım, ortamı uygun özelliklere uygun ortaladıktan sonra fotoğrafı çektim. Bulutların ağaçlarla olan dansını da böylelikle fotoğrafımda yansıttığımı düşünüyorum.
Harika bir yayla havasını yeni objektifimizde sizlere yaşattığımı umuyorum. En güzel kadrajlarımızı en canlı anılarımızda buluşturmaya ilerleyen günlerde devam edeceğiz. Teşekkürler.

KadrajRen