İstanbul-Semazen-Hû Ahşap Yakma Çalışmamız da Hazır.

 • Talha AKBULUT Talha AKBULUT

Çalışmaya hatırladığım kadarıyla altıncı ayda başlamıştım ve bazı sebeplerden dolayı uzun süre ilgilenemedim. Bu ay (Ağustos ayı) ahşap yakma çalışmamı bitirme kararı aldım ve tekrar başladığım çalışmam ayın onbeşinde tamamlandı. Bu çalışmaya yaklaşık olarak 12 saatimi harcadım.
Çalışmamda herkesin sevdiği İstanbul silüetini ve İstanbul’la bağdaşlaşmış olan semazen ve Hû hat yazısını birleştirerek tasavvufi bir çalışma yapmaya çalıştım. Tabi çalışırken de video çekmeyi unutmadım ve sizler için çalışmamın hızlandırılmış videosunu hazırladım. Elimden geldiğince dikkat ederek nokta nokta işlediğim çalışmamın gerçekten güzel olduğunu düşünüyorum. Bu tarz çalışmalarda önce yapanın yaptığı işi beğenmesi gerekmektedir. Ahşap dağlama sanatında henüz yeni olduğum için de bu çalışmalarım bana gerçekten güzel geliyor.
Beni gerçekten sakinleştiren bir hobim olduğunu düşünüyorum. Bu tarz çalışmalara da elimden geldiğince devam etmeye çalışacağım. Eğer siz takipçilerimin de bana önerileri olursa yorum kısmına yazmanızı rica ederim, sormak istediğiniz sorular olursa yine yorum kısmına yazabilirsiniz. Artık sizleri çalışmamın hızlandırılmış videosuyla baş başa bırakıyorum.
İyi seyirler…

 • Tolga
  8 ay önce

  Elinize sağlık gayet güzel calismalar. Peki bu cihaz seciminde seçenek cok hangisini almaliyim ısı ayarlı olmalı dışında pek bi fikrimiz yok tavsiyeniz ne olur cihaz konusunda

  2
  • Talha AKBULUT
   Talha AKBULUT
   8 ay önce

   Ahşap yakma makinalarıyla ilgili üst düzey bilgiye sahip değilim. Amatör olarak başladığım bir hobi. Bu konuyla ilgili sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bilgili bir kişi yorumlarımıza cevap verirse ikimiz birden bilgilenmiş oluruz. İlginizden dolayı teşekkürler.

   3
 • Mehmet Arı
  2 sene önce

  Selamlar bu calismaniz gercekten guzel ilmus eger sakincasi yoksa bunu ben de calismak isterim ahsap yakmada yeniyim eger sakincasi yoksa bu calismanizin sablonunu paylasma imkaniniz var mi paylasirsaniz cok sevinirim

  9
  • Akbulut
   2 sene önce

   Çalışmam ile ilgilenmeniz ve beğenmiş olmanız beni çok mutlu etti. Güzel yorumunuz için teşekkürler fakat bende amatör olarak çalışıyorum bu çalışmayı da doğaçlama olacak şekilde çalıştım. Malesef belirli bir şablonum yok. İlginiz için teşekkürler.

   12
   • Mehmet Arı
    2 sene önce

    O zaman sadece sunu sorayim kaca kac bir olcekleme ile ahsaba resimleri aktarsiniz yani semazenin boyutu ne kadar o arkadaki halkalarin boyutlari filan. Ayrica halkalari nsail o sekilde esit boyutlarda cizebildiniz. Kullandiginiz ahsabin olculeri kaca kacti. Bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.

    12
 • Seval
  3 sene önce

  Çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.

  11
 • YusufAkbulut
  3 sene önce

  Çok anlamlı ve güzel bir çalışma, tebrik eder daha güzellerini yapma imkan ve gücü vermesini Allah’tan dilerim

  8