2018 yılı itibari ile yeni çıkan iphone modelleri ile beklediği satış performansını elde eden apple tekrardan bir üstünlük kazanmak için çalışmalarına çoktan başladı bile.

Bu zamana kadar çıkarmış olduğu telefonların yanı sıra en son çıkarmış olduğu iphone x , apple serisinin gözdesi oldu ve bu durumda apple dığru yolda olduğunu düşünerek tekrardan bu yolda yeni adımlar atmaya karar verdi ancak çoğu kullanıcıya hitap etsede telefonu beğenmeyen kullanıcıların olduğuda aşikar.

İşte 2018 model iPhone’lar hakkında şu ana kadar elde edilen tüm bilgiler 

       İsimlendirme : Apple x modelini çıkarması aslında bu işe romen rakamı ile devam edeceğini gösteriyorsa eğer çıkacak model iphone XS – iphone XS Plus şeklinde olabilir yada iphone XL  şeklinde yaparak Google cep telefon serisinin bir benzeri ismi kullanabilir.

      Ekran İnç Değeri :  Bu yıl çıkarılacak olan telefonlarda  3 farklı model tanıtılacak ve ilki 5.8 inç büyüklüğünde diğer çıkacak olanlar ise 6.1 ve 6.5 inç şeklinde olacak ayrıca bu ekranın üretimi ve yapımı samsung tarafından sağlanacak.

      Sürüm : Apple her zaman yaptı gibi her ürün tanıtışında yeni bir sürümü de beraberinde getiriyor ve sürüm ise ios 12. 

      Touch ID ve Face ID :  Rakiplerinin her ne kadar da ekrana gömülü bir parmak izi okuyucu kullanması an meselesi olsa da apple kendi için yeni tanıtmış olduğu ve  güvenilirlik ve hızından daha iyisinin olmadığını düşündüğü Face ID ile yola devam edeceği bilinmemekle beraber bundan pek vazgeçecek gibi görünmüyor.