ios Görmüş olduğunuz gibi (soldaki resim temsil amaçlıdır.) karşınıza çıkan uyarı sinir bozucudur ve güncellemek istemediğiniz halde sürekli uyarı gelir. Yanlışlıkla ” yükle/install ” butonuna bastığınız zaman ise geri dönüşü biraz zahmet gerektiren eğer firmware imzaları apple tarafından kapanmış ise artık geri dönüşü olmayan bir yola adım atmışsınızdır demektir…

 

 

– Gelelim İşlemin Nasıl Yapılışına –
Ayarlar > Genel > Saklama Alanı ve iCloud Kullanımı > Alanı Yönet (saklama alanı başlığındaki)

 

 

3_dBu adımları takip ettikten sonra cihazımızda hangi uygulama kısmının ne kadar alan kapladığı görünecek ve bizim istediğimiz olan kısım yani türbanlı escort firmware dosyası bulunduğu bölüme girip ” Güncellemeyi Sil ” butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

NOT: Cihazdaki silme işlemi tam anlamıyla kesin çözüm değildir. Çünkü wifi bağlantısı yaptığınız zaman tekrar firmware yüklemesi yapacaktır ancak uyarılar tekrar telefonunuzda görünmeyecektir .

Tavsiye: ios 9.3.4 sürümü deneyimim kadarı ile cihazda şarj , wifi ve bluetooth bağlantısı gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır. ios 10 gelene kadar beklemenizi tavsiye ederim.

Bu çalışma iphone 6s (16GB) modeli üzerinde ios 9.3.3 yüklüyken ios 9.3.4 sürümü için denenmiştir. Yazıdaki görseller temsili amaçlı konulup gerçeği yansıtmaktadır.