Instagram’da önceden mavi tik için belirli kriterlere bakarak otomatik olarak onaylı hesaba geçişi yapılmaktaydı. Yani kullanıcılar bu konuda herhangi bir girişimde bulunmuyordu. Fakat artık başvuru yapmak gerekiyor. Peki Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

Instagram üzerindeki haklarını koruma ve telif altına almak için yapılan işlemlere Instagram hesap onaylama deniliyor. Bu işlem sonunda hesapta kullanıcı adının yanında mavi tik işareti bulunuyor.

Ayarlar > Doğrulama İste‘ye dokunun. Adınızı ve soyadınızı girin ve koşulları karşılayan bir kimlik belgesi gönderin (ör. devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik belgesi).

Ayrıca; eğer Facebook veya Twitter hesaplarınız varsa bu hesapları da Instagram hesabınızla senkronize etmeniz gerekebilir. Bu şartlara ek olarak hesabınızda mutlaka onaylanmış bir telefon numarası ve onaylanmış bir mail adresi bulunması gerekmektedir.

Hesabınıza mavi tiki daha kolay alabilmeniz için etkileşimi yüksek bir hesap olmanız ve Instagram dışındaki sitelerde ve platformlarda insanların sizden escort istanbul bahsetmesi bir avantaj olacaktır.

Eğer Doğrulama Sekmesini Göremiyorsanız

Ayarlar sayfasına gidin. Ayarlar kısmında aşağı doğru kaydırma yapın, “DESTEK” başlığının altında, Sorun Bildir metni bulunuyor. Ona tıklayın. “Görüş bildir”e tıklayın. “Özelliği Seç” kısmında profil kısmına tıklayın. Sağ üstten devam edin. “Neyi Geliştirmemizi istersin?” kısmına hesabınızın neden doğrulanması gerektiği ile ilgili bilgileri yazıp gönderebilirsiniz.

avast lisans satın al