Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Yapmak için En İyi 3 Uygulama

Bu yazımızda sizler için Instagram öne çıkanlar kapağı yapmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları paylaşıyoruz. Instagram profilinizde, sizin için özel olan hikayelerinizi kalıcı olarak gösterebiliyor olduğunuz öne çıkanlar bölümünü özel kapak görselleriyle süslemek istiyorsanız, sizler için en özel olan bu hikayelere özel kapak tasarımları yapmanızı kolaylaştıran uygulamaları yazımızda derledik.

Öne Çıkanlar kısmına yüklediğiniz hikayelerin, kapak fotoğrafı varsayılan olarak ilk hikayenin ilk karesi oluyor ancak neyse ki Instagram bu kapak fotoğrafını değiştirme imkanı da vermiş durumda. Bu yazımızda öne çıkanlar için birbirinden güzel kapak fotoğrafları yapmanızı sağlayacak en güzel 3 uygulamayı sizlere sunuyoruz.

Hikayenizin türüne göre, müzik, harf, yazı, spor, tatil, yemek, köpek, kedi, moda, araba, love, aşk, kitap, siyah gibi farklı Instagram öne çıkanlar kapakları hazırlayabilirsiniz.

1 – Highlight Cover Maker for Instagram Story

Listemizin ilk sırasında yer alan bu uygulamanın hem Android hem de iOS versiyonu bulunmakta. Uygulamanın sadece Instagram öne çıkanlar kapağı hazırlamak için geliştirilmiş oldukça başarılı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Uygulama içinde farklı kategorilerde 500’den fazla öne çıkanlar kapağı yer almakta. Ancak bazı kapakları kullanmanız için ücret ödemeniz gerekiyor.

2 – Highlight Cover Maker for Instagram – StoryLight

Instagram öne çıkanlar kapakları yapmak için önereceğimiz ikinci uygulama ise StoryLight uygulaması. Google Play platformunda 1 milyondan fazla indirilen bu uygulama aynı zamanda 4.4 yıldız puanına sahip. Kullanımı ise oldukça basit ve zevkli.

3 – Highlight Cover Maker for Instagram Story

Öne çıkan kapak yapmak için önereceğimiz bir diğer başarılı uygulama ise Highlight Cover Maker for Instagram Story uygulaması. Bu uygulama tanıttığımız diğer iki uygulamadan daha az indirilmiş olsa da kullanıcılardan 4.6 yıldız puanı almayı başarmış durumda.

Peki Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Nasıl Yapılır?

Öne çıkanlar kapak görselinizi ayarladıktan sonra, öne çıkanlar bölümüne paylaşacağınız storylerinizi seçiyorsunuz ve kapak görselini ayarla bölümüne tıklayıp bu kısımda paylaşacağınız görseli galerinizden seçip onaylıyorsunuz hepsi bu kadar.