İLMA – A. S. DURMAZ #kitapinceleme

Kitabın Adı: Evrenin Kitabı İLMA Lanetli Duvar
Kitabın Yazarı: Abdülselam Durmaz
Sayfa Sayısı: 559
Yayıncı Kuruluş: TİMAŞ Yayıncılık
Basım Tarihi : Eylül 2015 (1. Baskı)

Kitap Hakkında: A.S. DURMAZ’ın Türkiye’nin en beğenilen epik fantastik roman serisinin ikinci kitabı. Birinci kitap gibi bu kitapta son derece yalın ve sürükleyici bir anlatıma sahip. Yazarımızın betimlemeleri, anlatım tarzı sizi kitaptaki olayların derinlerine sürüklüyor. Kitabı okumaya başladığınız andan itibaren elinizden bırakamıyorsunuz. Büyük küçük herkesin ilgisini çekebilecek bir kitap. Okurken bir yandan kitabın aksiyonuna kendinizi kaptırıyor bir yandan da hayatınızı olumlu yönde değiştirecek değerde bilgilerle ufkunuzu aydınlatıyorsunuz.

Kitabın Özeti: Evrenin kitabı İLMA’yı ve dünyayı kendi egemenliği altına almak isteyen Kospar lanetli duvarı delmiştir, duvar arkasına geçmişte hapsedilmiş Lanetli ve Şerlileri çıkararak, geçmişte öğrendiği büyüler ve sihirlerle kendi ordusuna katıp gücünü artırmayı planlamaktadır. Fakat Kospar’ın, zekasını ve ayartıcılığını hesaba katmadığı biri var, duvar arkasında yıllardır büyük bir kin ve öfkeyle bekleyen Cinlerin lideri Kahin Şif.

Kospar’ın planını anlayan Kahin Şif’te, Kospar’a ağır bir darbe vurarak kendisini lanetli duvarın arkasına hapseden insanlardan intikam alma peşindedir. Ve bu planını da sinsi bir şekilde uygulamaya koymuştur. Zamanında Nişanlı Barda’ya ihanet eden Kospar, Kahin Şif’in ihanet planından haberdar değildir. İhanet eken ihanet biçer…

Bu arada kahramanlarımız ve bilgeler insan ırkını tehdit eden bu büyük ve intikam ateşiyle yanan ordu karşısında zaman kazanabilmek ve kendini bir nebze olsun savunabilmek için, tüm kıta krallarının desteğini alarak büyük orduyu kurma çabasındadırlar. Çünkü; düşman acımasız ve tek amacı insanoğlunu dünya üzerinden silmektir ve bu düşmana karşı sadece tek yürek tek bilek olarak karşı konulabilir.

Son nişanlı Tar ise kendini çetin bir sınavın içerisinde bulacak, sevdiği ve vatanı arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır…

Evrenin Kitabı İLMA Lanetli Duvar kitabı soluksuz okunan aksiyonu ile okuyucularını bekliyor. İyi okumalar…

>Birinci kitap (Evrenin Kitabı İLMA Son Nişanlı) yorumlamamız için buraya tıklayabilirsiniz…<