Husqvarna Nedir?

Husqvarna Group, hızar, benzinli tırpan, çalı tırpanı, kültivatörler, çim biçme makinesi ve dikiş makinesi dahil olmak üzere İsveçli bir dış mekan güç üreticisidir.

Merkezi Stockholm, İsveç‘te bulunan Grup ayrıca inşaat ve taş endüstrileri için tüketici sulama ürünleri, kesim ekipmanları ve elmas aletleri üretmektedir.

Husqvarna Group, İsveç buz hokeyi kulübü HV71 ve dünyadaki çeşitli yerel topluluk katılım projelerine de sponsorluk yapmaktadır.

Nedir Bu Svartpilen?

Motosiklet gündeminde çok konuşulan ve oldukça beğenilen Svartpilen 250 modeli temel olarak motosiklet üzerinde sadece gerekli şeyler olsun gibi bir yol izlemiştir. Ayrıca bu motorun 401 cc’lik ve 701 cc’lik olmak üzere iki abisi fatih escort  bulunmakta.

Svartpilen modellerinde şunu da aksesuar olarak yapmışlar diyebileceğiniz hiçbir şey bulamazsınız tam anlamıyla motosiklet kavramının özüne dönülmüştür.

Her ne kadar motosikletin özüne dönmüştür desekte Husqvarna bu modelde günümüz teknolojilerini kullanma konusunda hiç cimrilik yapmamış. Cesur kombinasyonlarla donatılmış bu motosiklet heyecan verici ve risksiz bir sürüş tecrübesi sunuyor.

Bunun dışında Husqvarna markasının ülkemizde KTM ile iş birliği içerisinde olduğunu motor bloğu, şasi ve özellikle cross modellerinde ortak çalıştıklarını belirtelim. Markanın cross modeli de ilk görüşte bizleri şaşırtacak bir makine olduğunu söylememizde de fayda var.

Svartpilen 250’nin Özellikleri

250 cc’lik tek silindirli alt motorunun ürettiği 30 beygir gücünü zincir aktarma sistemiyle arka tekere aktaran bu yakışıklı motosiklet Cafe Racer kategorisindedir.

Cafe Racer tutkunlarının ilk gördüğünde gözlerini alamayacağı bu motosikletin fiyatı her ne kadar biraz tuzlu olsa da maksimum performansı ve güvenliği kullanıcılarına garantilemekte.

İlerleyen dönemde motosiklete Cafe Racer kategorisinde başlayacak olan motor severlerin muhtemel ilk tercihi bu motor olacak gibi görünüyor.