TED BUNDY

Hırslarına yenik düşen bir avukatın birçok filme konu olan ilginç hayat hikayesi. Aslında zaten kötü başlayan hayatı sebebiyle 1-0 geriden başlamanın zorluğunu bütün yaşamında hisseden bir katil. Aklımızda kalan soru işareti ise “neden katil olma yolu?..” Bir hırsın peşinden giderken kariyerde başarı gösterirken, nasıl olurda asıl hayatı başarısızlıklarla dolu olur?
Bu yazımızda tanıyacağımız seri katil İlginç yaşamıyla dikkatleri üzerine çekmiş olan ve ABD’nin ünlü seri katillerinden olan TED BUNDY.

24 Kasım 1946’da dünyaya gelen Bundy’nin annesi Eleanor Louise Cowell iken babasının kimliği resmi olarak bilinmemektedir. Bundy’nin çocuklu hayatını şiddet dolu bir evde geçirdiği bilinmektedir. Annesi Eleanor bir süre sonra kuzenlerinin yanına taşınmış ve orada tanıştığı aşçı Johnny Culpepper Bundy ile evlenmiştir. Küçük yaşlarını normal geçirmeyen Bundy Lise yıllarında hırsızlık, hilecilik, röntgencilik suçlarına bulaşmıştır. Üniversite yıllarında bir kızla tanışır ciddi süren ilişkide bir süre sonra kız Bundy’deki tutku eksikliğinden ayrılır. 2 yıl süren ayrılıktan sonra Bundy Kıza tekrar evlenme teklifi eder fakat 2 gün sonra onu terk eder. İşte halatın koptuğu nokta bundan sonra Bundy seri katil olma yolunda devam eder. Kayıtlara geçen ilk cinayetini 4 ocak 1974’te işlemiştir. Washington Üniversitesi öğrencisi 18 yaşındaki Joni Lenz’in yatak odasına girip levyeyle başına vurarak uzun süre dövdü, cinsel saldırıda bulunduktan sonra kaçtı. Ertesi sabah yatağında kanlar içinde bulunan genç kız ölmemiş fakat beyninde büyük hasar oluş. Buna benzer birkaç cinayet işleyen seri katilin en ilginç özelliği bütün kadınlar tarafından hayranlık duyulmasıdır. Ayrıca kendisi Amerika’da ünlü bir avukattır. Seçtiği kurbanlar ise Kız arkadaşına benzeyen; Siyah saçları ortadan ayrılmış, genç, beyaz kadınlardır. Uzun dava süreçleri gören Bundy sonunda suçlu bulunup elektrikli sandalyeyle idam edilme kararı verilmiştir. Ayrıca Yargıç Edward Cowart idam kararını açıklarken şunları söylemiştir:

“İdamınıza karar verilmiştir, ölene kadar vücudunuza mevcut sistemle elektrik verilecektir. Genç adam, kendinize iyi bakın. Bunu samimi olarak söylüyorum, kendinize iyi bakın. Şu anda yaşadığımız gibi, bu mahkeme salonunda insanlığın tamamı ile heba edildiğine tanık olmak bu salondakiler için trajedidir. Zeki, genç bir adamsınız. İyi bir avukat olabilirdiniz, arkamda çalıştığınızı görmek beni mutlu ederdi, fakat ortak, yanlış yoldan gittiniz. Kendinize iyi bakın. Size karşı düşmanlık beslemiyorum, bunu bilmenizi isterim. Kendinize iyi bakın.”

Ted Bundy’nin ilginç yaşamı bizlere bir kere daha gösteriyor ki hayatta her insanın karşılaştığı birçok sorunlar vardır fakat bazı insanlar buna dayanıklılık gösteremeyip hayatlarını daha fazla kötü etme yoluna yönelmektedirler. İlginç yaşamlarıyla farklı seri katillerin hayatlarıyla tekrar sizlerle olacağız. Teşekkürler.