Kitabın adı: Hiçkimseye Mektuplar
Kitabın türü: Öykü\Deneme
Kitabın yazarı: Nihat DAĞLI
Kitabın Yayın evi: Sütun yayınları
Kitabın Muhtevası: Çeşitli konularda işlenmiş deneme özellikleri taşıyan sıkıcı bir kitap. Bitirmek haylı vaktimi aldı. Aslında kitap hırsızı olarak acımam, beni boğan kitabı bırakırım ama bu kitabı bitirmeye azmettiğime göre yine de okunabilir. Aslına bakarsanız Nihat Dağlı‘dan daha akıcı ve daha yalın, içli bir üslup beklerdim. Çünkü; yazarın birkaç yazısını sızıntı dergisinde okumuş ve çok beğenmiştim.
Kitapta başka yazarlardan alıntılar yapılmış. Bunların birçoğu etkileyici ve güzel. Yazarın kendisine ait olan yazılarından da beğendiğim var elbet. Örneğin: Kadın\Kalp-Erkek\Akıl, Gemi, Mai Kelebek, Kurutulmuş Gül Rayihası. Yazarın kullandığı dilden kaynaklanan bir ağırlık yok fakat sanki sözleri dolandırıyor ve anlaşılması zor bir boyuta taşıyor. Yine de edebiyat sanatını öğrenmek bakımından iyiydi ve yararlı oldu.

Yeni çağın dayatmalarına rağmen rakamlara indirgenmeyen bir paylaşım ve dostluk istiyorum o kadar! …..diyelim ki; aşk bir mektuptur bir şairin göndermeyi unuttuğu… (Ahmet Uysaldan alıntı)