TURHAL BİSİKLET KULÜBÜ‘nün başlattığı “Her Köy Okuluna 40 Kitap” aktivitesi ilk etkinlikte Tatlıcak Köyü Ortaokulu kütüphanesine destek ile başladı.

 

Turhal Bisiklet Kulübü üyelerinin bisikletleri ile köy okulları kütüphanesine ankara escort kitap desteği güzel başladı. Üyelerin bir kısmını kendi aralarında topladığı, Turhal esnaf ve okullarının da sağladığı kitaplar aktivitenin ilk okulu olan Tatlıcak Köyü Ortaokulu’na teslim edildi.

Turhal Bisiklet Kulübü’nün bu etkinliği okul öğretmenleri ve öğrencilerince büyük ilgi gördü…

Tatlıcak Köyü Ortaokulu sınıf öğretmenlerinden Meryem Şeyma ÇİFTÇİ ile iletişim kurarak, Turhal’dan yola çıkan kulüp üyeleri 15 km’lik keyifli bir yolculuğun ardından okula ulaşarak ilkokulun kütüphanesine desteklerini sundular. 15 km’lik keyifli yolculuğun ardından okul öğretmenlerinin hoş sohbeti ve çay ikramı ile karşılanan bisikletli tayfa öğretmenler ve öğrenciler ile tanıştıktan sonra dönüş yoluna geri koyuldular…

Kulüp üyelerinin, okul öğretmenlerinin ve öğrencilerin yüzünü gülümseten bu aktivitenin yenilerinin de geleceğini belirten kulüp herkesin bu aktiviteye desteğini beklediğini de belirtiyor. Kask takmanın zorunlu olduğu bu aktiviteye bisikleti ve kaskı olan herkesin katılımının serbest olduğu da belirtildi.

Aktiviteye katılan kulüp üyeleri:

Talha AKBULUT, Mahmut Sami ÖZ, Mehmet Ali İRGİN, Emin ATAALP, Seda KORKMAZ, Gülnur GÖKSUN, Mahmutcan ÜNAL, Emirhan IŞIK.