BAŞLANGIÇ (İnception)

Yönetmen: Christopher Nolan
Vizyon Tarihi: 8 temmuz 2010
Süre: 148 dakika
Ülke: ABD
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Marion Cotillard, Cillian Murphy, Michael Caine, Ken Watanabe…

Her saniyesini gözlerinizi kırpmadan izleyebileceğiniz müthiş bir bilim kurgu ve gerilim filmi olan Başlangıç 2010 yılında gösterime girmiş olan Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği filmdir. Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun oynadığı film yayınlandıktan kısa bir süre sonra son yılların en iyi filmi seçilmiştir.

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) yetenekli bir hırsızdır fakat bildiğinizden farklı olarak zihin hırsızı. Rüyalarla insanların bilinçaltına girip istediği fikri yerleştirebilmektedir. Dom Cobb’a bu yeteneğinden ötürü yeni bir başlangıç için büyük bir görev verilir. Fakat bu görevi yerine getirmesini engelleyecek büyük bir esaret yani kendi bilinçaltı vardır. Bu durum planlanan işleri tersine çevirmekte ve her şeyi daha zorlaştırmaktadır. Kaybettiği eşinden yadigar iki çocuğuna kavuşmaya çalışan Cobb bu görevi yerine getirebilecek mi? Gizem, Aşk, Esaret üçlüsünü görebileceğiniz muhteşem bir gerilim filmi.

İyi seyirler.