GENÇ KIZILAY KÖY OKULLARINA KİTAP DESTEĞİ ETKİNLİĞİ

 • Talha AKBULUT Talha AKBULUT

OKUL KÜTÜPHANELERİ KİTAPSIZ KALMASIN…

Okul kütüphaneleri kitapsız kalmasın dedik ve yollara düştük. Turhal Genç Kızılay gönüllüleri olarak; Turhal Gençlik Merkezi ve Genç Kızılay Tokat gönüllülerimizin de destekleriyle ilk yolculuğumuz Turhal ilçemize bağlı Kuytul Köyü Çağdaş Yaşam Zekavet – Behçet Gürcan Ortaokuluna oldu.

Gönüllülerimizin ve Tokat Merkez teşkilatımızın bizlere ulaştırdığı kitaplarımızı bu okula teslim etmiş olmanın mutluluğunun hem bizler için hem öğretmenlerimiz için hem de öğrenciler için paha biçilemez olduğunu söylemeden geçmemek lazım.

Yapmış olduğumuz etkinlikte yalnızca kitap desteğinde bulunmak dışında, yüzde yüz Türk oyunu olan Matrak’ı öğrencilere tanıttık, halat çekme, yakan top, yerel oyunlar oynadık.

Oldukça güzel geçen bu etkinlik için okul müdürü Satılmış GÜMÜŞ hocamıza, Din Kültürü Öğretmeni Asuman YILMAZ hocamıza ve diğer tüm görevli öğretmenlerimize ve çalışanlara bizleri desteklediğinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kızılay’ın yalnızca kan alma kan verme gibi faaliyetler dışında; sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinde de var olduğunu göstermeye devam edeceğiz. Bizlere destek vermek için sosyal medya hesaplarımızdan ve iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

 • instagram: @genckizilay60, @genckizilaytogu, @genckizilay
 • Raşit Kılıç
  2 ay önce

  Tebrik ederim, elinize, emeğinize sağlık.

  4
 • Şule
  2 ay önce

  Bu güzel yardımlarınızdan dolayı sizi ve ekibimizi tebrik ederim. Güzel yürekliler oldukça,dünya yaşanılır kalacak…

  4
 • Şengül
  2 ay önce

  Gençkızılay da çocuklar için attıgınız bu adım çok güzel bir etkinlik. Özellikle kitap hediye etmeniz ayrı bir güzel. İnşallah bu aktivite de ben de dahil olurum birgün 🙂

  4
 • Talha
  2 ay önce

  İletişim kısmından mesaj atanlar sizlere dönüş yapabilmemiz için lütfen mail adreslerinizi yazı içerisinde de ayrıca belirtiniz.

  3