Epic Games 14 Ocak ile 21 Ocak tarihleri arası oyunculara ücretsiz olarak sunacağı oyunu açıkladı. Daha önceden de her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla oldukça popüler bir isim haline gelen şirket, yılbaşında yaptığı kampanya ile de kendinden çokça söz ettirmeyi başardı. Geçtiğimiz zamanlarda GTA V, Alan Wake gibi oyunları ücretsiz dağıtan Epic Games, şimdi de yeni bombasını patlattı ve kullanıcılarına Star Wars Battlefront II: Celebration Edition’ı ücretsiz olarak sunacağını Sinop Escort açıkladı.

EA DICE tarafından geliştirilen yapım, 2017 yılında PC, Xbox One ve PS4 için piyasaya sürülmüş ve kısa süre içinde popüler bir oyun olmuştu.

Tek kişilik (Singleplayer) ve çoklu oyunculu (Multiplayer) modlarına sahip olan Star Wars Battlefront II, 14 Ocak Perşembe günü Türkiye saati ile 19:00’da ücretsiz hale geleceğini belirtelim.

Oyuncuların, Star Wars Battlefront II’yi kütüphanelerine eklemek ve indirmek için 1 haftalık süreleri olacak ve bu süre içinde oyunu hesabınıza eklerseniz, sonsuza kadar sizin olacak. Yapımın 270 TL’lik fiyat etiketine sahip olduğunu da belirtmemizde fayda var.

Peki Star Wars Battlefront II nasıl bir oyun?

Star Wars Battlefront II, iki ana kategoriye ayrılmış bir oyun. Bu kategoriler kara ve uzay savaşlarına odaklanıyor. Oyunda kullanılabilecek birçok eşya yer alıyor. Star Wars Battlefront II: Celebration Edition, şimdiye kadar oyun için piyasaya sürülen tüm kozmetik seçeneklerini (özelleştirme) içeriyor.

Ek olarak 17 Aralık’ta başlayan Star Wars: The Skywalker’ın esinlendiği güçlendirmeler ile yeni ve egzotik bir alanda savaşlara katılabiliyorsunuz.