Dumanlı Karadeniz dağlarının ılık esintisiyle yeni kadraj hikayemize giriş yapalım. Memleketimi özlememden kaynaklı bu aralar hep Giresun’da çekmiş olduğum fotoğraflarım gözüme çarpıyor. Bu güzel kareler siz değerli okuyucularımız için bir davet niteliğinde olsun, yeşilin huzurunu yaşamanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Görmüş olduğunuz fotoğrafımı geçmiş olduğumuz yaz aylarında çekmiştim. Ağustos ayı olmasına rağmen soğuktan soba yaktığımız günlerden biri. Evimizin balkonundan aldığım bu manzara güneşin batmasına yakın saatlerden. Güneşli berrak bir gündüzün ardından gökyüzünden yeryüzüne süzülen dumanların bu dağınık görünüşünü çok beğendim. Fotoğrafımı balkondan çektiğim için biraz karanlık oldu, İSO bilgisine sahip olsaydım belki daha iyi bir objektif olabilirdi. Yine fotoğrafı OLYMPUS (SP-810UZ) marka fotoğraf makinemle çektim. Gerçekten şu manzara saatlerce oturup izleyebileceğim muhteşem bir görüntüye sahipti. Bulutların hızlı hareketlerine şimdi alışmış olsam da daha küçük yaşlarda beni çok şaşırtıyordu. Bulutların arasından ışıklarını saçmaya çalışan güneşin fotoğrafıma renk ve ışık kattığını düşünüyorum. Siz değerli okuyucularımızın da görüşleri benim için önemli tabi kendi yorumlarınızı fotoğrafın altına yazabilirsiniz.

Her ne kadar karanlık bir ortam olsa da bu güzel dumanlı Karadeniz dağlarını sizler de görün istedim. Önceki derslerimde de bahsettiğim gibi her an tekrar görülmeye değer ve iyi bir kadrajı hak eder. Yepyeni en canlı anılarımızda tekrar buluşmak ümidiyle… Teşekkürler.

KadrajRen