Muhteşem doğa fotoğraflarıyla yeni yazımıza adım atalım. Görmüş olduğunuz fotoğraf memleketimin nadide köşelerinden sadece biri. Gözümüzün gördüğü güzellikler bazen böyle insan yapımı da olabiliyor tabi. Fazla özenli yapılmış bir Karadeniz evi görüyoruz.

Fotoğrafımı bundan yaklaşık bir yıl önce bahar ayının başlangıcında çekmiştim. Gördüğünüz üzere ağaçlar tazelenmeye yüz tutmuş bir halde. Bu şirin ahşap evin önünden hala her geçişimde fotoğraflayasım geliyor. Gerek ağaçların eve olan paralel konumu gerek çatının yere yakın duruşu benim çok hoşuma gidiyor. Yaz mevsiminde ayrı kış mevsiminde ayrı baharda ayrı bir güzelliğe sahip bu manzarayı sizler de görün istedim. Fotoğrafı OLYMPUS (SP-810UZ) marka fotoğraf makinemle çektim. Manzarayı gördüğümde yapmak istediğim gözümün gördüğü Cihangir escort bayan doğanın önüne bu şirin evi yerleştirmekti. Fakat amatör bir çalışmacı olduğum için istediğim kareyi alamadım ev uzak ve evin önünde bulunan ağaçlar istediğim açıda çıkmıyordu. Ben de sadece evi yakınlaştırarak ortaladım ve fotoğraf karesini aldım. Hava bulutlu olduğu için şanslıydım, fotoğrafın renkleri canlı çıktı. Derinlik katmak için fotoğrafın üzerinde biraz da düzenlemeler uyguladım.

Gördüğümüz güzellikler her ne olursa olsun eskiyebiliyor. O güzelliği tekrar görme şansımız kalmıyor. İşte bu yüzden bence her güzellik onu tekrar göremeye değer ve iyi bir kadrajı hak eder. En canlı anılarımızı en güzel kadrajlarla ilerleyen günlerde sizinle buluşturmaya devam edeceğiz. Teşekkürler.

KadrajRen