Bu günkü “Kadraj Hikayemiz” Sivas’ın Hafik gölüne ait bir kare.

Bu fotoğrafı yaklaşık iki yıl öncesinde çekmiştim. Hafik gölünün arkasına doğru batan güneşin vedası tam fotoğraflıktı.  Gerek gün batımının savrulan ışıkları gerek yapraksız ağaçların göle uzanan dalları gerekse bulutların gölün üzerindeki dansının görünüşü bende güzel duygular uyandırdı.

Bu kareyi alırken baya zorlanmıştım, yine telefonumla çektiğim için ışığı odaklayabilmem biraz zor oldu ama uğraştığıma değdiğini düşünüyorum. Fotoğrafı çektikten sonra üzerinde herhangi bir oynama yapmadım. Benim için doğal hali doğal renkleri yeterince güzeldi zaten. Ama fotoğrafta ışığın kalite düşüklüğünden kaynaklanan fazla yansıması gölü fazla kapattı bu çok hoşuma gitmedi. Zaten karşıdaki ışığı çekmek hep zor olmuştur. Yine de ortaca escort fotoğrafta varlığını hissettiren kışın soğuğunu kıran ve insanın içini ısıtan bir sıcaklık olduğunu düşünüyorum, bunu da renklerin yumuşaklığına bağlıyorum.

Gördüğünüz gibi en canlı anılarımızı sadece profesyonel yüksek görüntü kaliteli fotoğraf makinemizle değil, bazen basit bir telefonla yakalayabiliriz. Burada önemli olan doğadaki fotoğraf karesini önce zihnimizle ve gözlerimizle yakalayabilmektir. Fotoğrafımla ilgili farklı yorumlarınız beni memnun eder. Yorumlarınızı bekliyorum…

KadrajRen