JpegMerhaba fotoğraf severler.
En canlı anılarımızı en renkli fotoğraf kareleriyle süslemek için yazdan kalma yemyeşil cıvıl cıvıl bir fotoğrafımın hikayesini sizler için yazdım. Yazın sıcaklığını bu fotoğrafımın yansıttığını düşünüyorum.

Tanıtmak istediğim bu ikinci fotoğrafımı köprüden geçerken çekmiştim. Arkamdan vuran güneş doğanın muhteşem güzelliğini çok canlı bir şekilde suya yansıtmıştı. Yansıma gördüğümde dayanamadığım şeylerden biridir zaten. Turhal’ın nadide mahallesinden olan bu kare gördüğümde içimi açtı. Keyifle fotoğraf karesinde görmek istedim. Işığın fotoğrafa sunduğu ağaç gölgeleri fotoğrafa derinlik katıyor. Ağaçların arasına saklanmış olan müstakil evlerin görselliği ise fotoğrafımı ayrı süslüyor. Ayrıca; bu fotoğrafı çekerken evlerin renklerinin, ağaçlara olan uyumu çok hoşuma gitmişti. Fotoğrafımı yine Asus Zenfone 5 telefonumla çektim ve üzerinde tabiki bir takım oynamalar yaptım. (Bu efekt uygulaması çektiğiniz fotoğrafın daha güzel görünmesini sağlamak için her zaman gereklidir.) İlerleyen zamanlarda fotoğraf üzerinde efektlemeyi de ayrıntılı olarak göreceğiz.

Bu “Kadraj Hikayesi” yazımda fotoğraf üzerindeki yorumlarım bu şekilde. Sizde; fotoğrafın sizin üzerinizde uyandırdığı duyguları yorum üzerinden benimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum. İlginiz için Teşekkürler…

KadrajRen