Merhaba fotoğraf severler.

İlk yazıma olan ilginiz beni gerçekten çok mutlu etti. İnşallah yazılarım sizler için faydalı olur. “Kadraj Hikayesi” başlığı altında  yazıya döktüğüm bu yazım, sonbaharın güzelliğini yansıtan fotoğrafımın hikayesi olacak.

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi; terkedilmiş eski bir ev. Yolumun üzeri olduğu için bu evin bulunduğu mahalleden geçiyordum. Bazen “duvarların dili olsa da konuşsa” deriz ya işte bu ev ve yanında duran sonbaharın etkisindeki bu ağaç sanki bana bir şeyleri anlatma derdindeydi. Gördüğümde gerçekten etkilendim. Bir zamanlar belki de o mahallenin en güzel ve en kalabalık evlerinden biriydi. Bahçesini, odalarını sevinçle çiğneyen ayaklar şimdi büyümüş ve evi terk etmişti. Belki de gördüğüm hüzün sonbaharın etkisiydi.  Fotoğrafa da dökmek istediğim duygu tam olarak bu. Yansıtabilmiş miyim bilemiyorum onu sizin yorumlarınıza bırakıyorum. Profesyonel bir fotoğrafçı değilim ama fotoğraftaki duyguyu yansıtmaya elimden geldiği kadar uğraştım. Fotoğraf çekimini Asus Zenfone 5 ile yaptım bu yüzden çözünürlük fotoğraf makinesinin verdiği kaliteyi göstermeyebilir. Sizler de gördüğünüz güzel bir ortamı böylelikle sadece hissederek fotoğraflayabilirsiniz.

Böylelikle “Kadraj Hikayesi” başlığı adı altında ilk fotoğrafımın hikayesini sizinle paylaşmış bulundum. Umarım beğenirsiniz. Farklı fotoğraflarla ikinci dersten önce yine sizlerle olacağım…

KadrajRen