Parçalı bulutlu, kışın soğuğunu kıran taptaze bir Sivas fotoğrafıyla yine sizlerleyim. Bu günlerde soğuk ve kasvetli olan kış günlerinden biraz arınabilmemiz için Kasım ayına ait olan bu güzel kadrajımızı sizlerle buluşturmak istedim.

Sizlere güzel bir görsel şölen sunmuş olmanın ümidiyle altıncı ve son dersime başlangıç yapıyorum.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin Kampüs’ünden çekmiş olduğum kare kış başlangıcına ait bir fotoğraf. Aslına öğrenmekle bitiremeyeceğimiz fotoğraf derslerimizde son olarak sizlere iyi bir fotoğraf için günün iyi saatlerini söyleyeyim. Fotoğraf çekmek için güneşin keskinliğini kaybettiği ikindi saatleri objektifinizin daha güzel ve canlı olmasını sağlayacaktır. Öğlen saatlerinde çekilen fotoğraflar için profesyonel flaşa ihtiyaç duymamıza gerekmektedir. Görmüş olduğunuz fotoğrafımı Asus Zenfone 5 telefonum ile çektim. Saat 14:00 sularında bulutların yeryüzüne olan yakınlığı ağaçların üzerinde çok güzel görünüyordu. Gördüğüm güzel manzarayı hemen kadraj koleksiyonuma eklemeliydim. Telefonumu elime alıp ortamı gerekli özelliklere göre ortaladıktan sonra fotoğrafımı çektim…

Böylelikle en canlı anılarımdan biri daha bana bu güzel günün şahaneliğini tüm güzelliğiyle sundu.
Sonuna gelmiş bulunduğumuz “En İyi Kadrajım” başlığı altında incelemiş olduğumuz tüm fotoğrafların en iyi kadrajlarınız için güzel objektifler sunmasını ümit ediyorum. Çok yakında nostaljik fotoğrafların incelemesiyle tekrar sizinle olacağız. Teşekkürler.

KadrajRen