Merhaba fotoğraf severler.

Dolu dolu iki dersimizi geride bırakıp üçüncü dersimize başlangıç yapmış bulunuyoruz.

Hatırlayacak olursak; ikinci dersimizde fotoğraf makinemizi iyi tanımamız gerektiğinden ve en iyi kadrajları bize verecek olan makine en kaliteli olan değil bizi en iyi tanıyan makine olduğundan bahsetmiştik. En canlı anıları çekmek için artık üçüncü püf noktamızı öğrenebiliriz.

Sizin de bildiğiniz gibi doğada her şey uyum ve bir düzen içinde. Fotoğrafımızı çekerken bu uyumu korumaya özen göstermeliyiz. Yani iyi bir fotoğraf karesi için odaklamak istediğimiz objektifi ortalamamız çok önemlidir. Fotoğrafımızdaki herhangi bir cisim, bu ağaç olabilir ev ya da bir çiçek, Fotoğrafta ortalanmış durmalıdır. Fotoğrafın bitiş çizgileriyle paralel duran bir cisim her zaman Soğanlı escort bayan için aldığımız karenin daha güzel görünmesine yarayacaktır. En iyi kadrajlar için doğanın uyumuna en yakın fotoğrafları almamız gerekir.

Güzel renkli ve canlı fotoğraflarımız için bilgilerimize bir yenisini daha eklemiş bulunmaktayız. Gözümüzün gördüğü ve bizi büyüleyen muhteşem manzaraları olduğu gibi fotoğrafımıza aktaramıyoruz ama en güzel şekilde çekebilmemiz için yeni yazılarla tekrar sizinle olacağım. Teşekkürler.

KadrajRen

Ders 1Ders 2 için tıklayın.