Merhabalar; Hobi kategorimizden En İyi KADRAJIM başlığının ilk dersiyle sizlerleyiz…

Henüz fotoğraf makinemizi elimize almadığımızı var sayalım ve ne konuda, hangi tarzda bir fotoğraf çekmemiz gerektiğini hayal edelim. Ben bu yazımda; sanatsal çekilen fotoğraflardan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle; sanatsal çekilen fotoğraflara farklı bir bakış açısından yaklaşalım. Kafamızdaki fotoğraf simetriği, ortalaması, odaklanma gibi bilgileri bir kenara bırakalım. İyi bir fotoğraf için sahip olmamız gereken ilk özellik iyi bir gözlemci olmak. Doğanın bize verdiği görsel şöleni başkasına sunabilmek için ilk olarak o güzelliği kendimiz görmeliyiz. Bazen gözünüzde hiçbir değeri olmayan bir ortam ya da nesne fotoğraf karesine düştüğünde binlerce farklı his uyandırabilir. İşte bu yüzden, gözlemci özelliğimizi iyi kullanmamız Masöz escort Samsun gerekir. Ortamdaki yumuşak hissi yakalayabilmemiz gerekir. Unutmayın fotoğraf çekmenin ilk şartlarından biri; sanattan öte, aşktır.

Bu dersimizle birlikte; iyi bir fotoğrafçı olmak için ilk adımımızı atmış bulunuyoruz. En canlı anılarımızı sizler için seçmeye devam edeceğim. İlk dersimizin üzerine ertesi günlerde farklı yazılarımız ve fotoğraflarımız olacak. Bizi takip etmeye devam edin. İlginiz için teşekkürler.

KadrajRen