Yepyeni bir fotoğraf köşesini sizler için hazırladık ve beğeninize sunduk. En canlı anılar başlığı altında eski yıllara ait anıları çekilmiş fotoğraflarla gün yüzüne çıkaracağız. Böylelikle bir nebze de olsa büyüklerimizin öve öve bitiremediği yılların tadına varacağız.

Seçmiş olduğum ilk görsel 1980’li yıllara ait iki kare. İki farklı fotoğrafta görmüş olduğunuz alan aynı yere ait sadece farklı objektiften çekilmiş. Giresun’un Elmatepe köyünde Selimoğlu Recep (Recep AKBULUT) ve eşinin yaptığı bu ahşap ev en değerli el emeği göz nuru yapılardan. Eskinin imkânları doğrultusunda yapılan bu şirin ev yaklaşık 75 yıl ayakta durabilmiş ve nice canları büyütmüştür. Kullanılmasa da hala sapasağlam duruyor. Diğer fotoğraf karesinde ise evin üst kısmından çekilmiş bir hatıra fotoğrafı görmekteyiz. Çamurlu yolların tüm doğallığı sanki bu fotoğrafta saklanmış albümü her açışımızda büyüsünü etrafa saçıyor gibi.

Fotoğrafın sol köşesinde ayakta bulunan kişi Yusuf AKBULUT’un anılarını tazelemek için fotoğrafın çekildiği gün hakkında neler hatırladığını sorduk;

 – O yıllarda bir araya sık gelemiyorduk, bir araya gelmişken hatıra fotoğrafı çektirmek istedik… Ayrıca; fotoğrafı gördüğünde yüz ifadelerinden yaşadığı ekonomik sıkıntıları hatırladığını, arkasındaki küçücük evde beş kardeş, beş gelin ve torunlarla aynı sofrada bir çanaktan hep birlikte yemek yediklerini hatırladığında yüreğinin bir köşesinde hissettiği burukluğu dile getirmekte…

Hayatın bize sunduğu her an iyisiyle kötüsüyle gelip geçiyor geçen zamandan hatırımızda kötü anılar uçup giderken iyi anılarımız aklımızın bir köşesinde bizimle birlikte yıllar geçiriyor, küçük de olsa bu güzel objektiflerimiz hafızamızda saklanan anıları gün yüzüne çıkarıyor. En Canlı Anılarımızı sizler için gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz.