Bir zamanlar ürettiği cep telefonlarıyla efsane haline gelen marka NOKIA, cep telefonu teknolojisinin gelişmesiyle yanlış işletim sistemi tercihleri, tutulmayan tasarım tarzı vs. sebepleriyle cep telefonu piyasasında rakipleri yanında tabiri caizse ezilmiş ve piyasadan çekilme kararı almıştı. Aradan geçen bir kaç yıldan sonra. Efsane marka yeniden piyasaya giriş yaptı…

NOKIA 6 modeliyle geçtiğimiz günlerde Andorid işletim sistemi ile piyasaya giren cep telefonu satışının başlaması ve stokları tüketmesi de bir oldu.

NOKIA 6 modeli; 1080 piksel çözünürlükte 5.5-inç’lik ekrana sahip, işlemci olarak Snapdragon 430’u tercih edilen cihazda ayrıca 4 GB ram ve 64 GB’lık depolama alanı mevcut, modelde 8 MP’lik ön, 16 MP’lik arka kamera kullanıcıları karşılıyor ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile gelen cihazın pil kapasitesi ise 3000 mAh değerinde.

Çok beklenen NOKIA 6 modeli 1 milyondan fazla ön sipariş almıştı ve geçtiğimiz günlerde ise JD.com da ilk satışına başladıktan yaklaşık 60 saniye sonra stokları tüketti. NOKIA 6 247 Dolar fiyat etiketine sahip.

Bakalım NOKIA yeni ürettiği bu model ile piyasada ne kadar başarılı olabilecek…