Dünyada dört kameraya sahip Çin, Fransız vs. menşeili farklı telefonlar mevcut fakat yerli ilk telefon CASPER VİA F2 diyebiliriz. Reklamlarında da telefonun kamerası ve büyük ekranı ön planda olan bu telefonun teknik özelliklerini birlikte inceleyelim. Ön plana çıkarılan özelliği kameraları olduğu için kamera özellikleri ile başlayalım.

Öncelikle telefon 13 MP + 5 MP çift arka kamera ve 20 MP + 8 MP çift ön kamera ile geliyor. Ön kameralarının ise çekim açısı 120 dereceye kadar genişletilmiş olması öz çekim severlerin hoşuna gidecek bir özellik gibi görünüyor. Arka kamerada ise gerçek zamanlı bokeh modu kullanıcıya odağı istediği şekilde belirlemesini sağlamakta.

Donanım açısından telefon 6.0” Full LCD HD+ IPS ekranı ince çerçeveli olarak sunmakta ve bunun yanı sıra, 18:9 Ekran sayesinde %17’ye kadar daha fazla ekran oranı kullanıcıya sunan modelin camı ise Gorilla Glass 3 teknolojisi ile sunulmuş. 4 GB Ram ve buna ilave olarak 64 GB dahili depolama ile piyasaya sürülen telefonun hafızası 320 GB’ye kadar Micro SD kart ile arttırılabilmekte. İşlemci yönünde ise Helio P25 2.5 GHz 8 çekirdek işlemci ile beraber gelen cihaz donanımsal anlamda piyasada oldukça iddialı olduğunu bizlere kanıtlıyor gibi.

Sistem olarak Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile gelen telefonun son güncellemeleri alıp almayacağı merak konusu.

Bunların yanında cihaza ek olarak Parmakizi Sensörü, Ortam Işığı Sensörü, Yakınlık Sensörü, İvmeölçer, Pusula, Jiroskop gibi sensörler ilave edilmiş.
Ses donanımı olarak da oldukça iddialı olan model; Ortam Gürültüsü Engelleme, Ses Kod Desteği, MaxxAudio Ses Geliştiricisi özelliklerini barındırmakta.

Son olarak tasarımına değineceğimiz telefon; 160 mm uzunluğunda, 76.8 mm genişliğinde ve 8.2 mm kalınlığında, tüm özelliklerine bağlı olarak telefonun ağırlığı 185 gram. Şu an piyasada yalnızca Altın rengi ile sunulan cihazın önümüzdeki günlerde farklı renklerle kullanıcılara sunulması beklenmekte…