DELİLER GELİYOR!

 • Talha AKBULUT Talha AKBULUT

TÜRK SİNEMASINDA NELER OLUYOR?

Ülkemizde son zamanlarda gündemde patlama yapmasa da duyanların ve görenlerin son derece etkilendiği ve takdir ettiği yapımlar göğsümüzü kabartmıyor değil.

Bu yapımların ilki ve adından en çok söz ettireni; yapımcı Alper Çağlar’ın basında ve sosyal medya hesaplarında tanıtım anonsu ile duyurduğu “Göktürk Üçlemesi”, sonrasında İST Film yapımın, hikayesini tüm Türklerin kahramanı olan Mübariz İbrahimov’un kahramanlığını anlatan “Mübariz” filmi ve şimdi de 2018’in Kasım ayında beyaz perde de yerini almasını beklenen direktörlüğünü Osman Kaya’nın yaptığı “Deliler” filmi fragmanı tüm sinema severlerin heyecanla bu yapımları beklemesini sağladı.

Ülkemiz sinemasının hem kaliteli yapımlar üretmesi, hem tarihimizi konu alması hem de bu yapımlar ile Türk kültürü farkındalığı oluşturması son derece takdir edilmesi gereken bir durum.

Gelelim Kasım ayında gösterime girmesi planlanan “Deliler” filmine…

Filmin kendi sosyal medya platformunda, 20 Tem 2018 tarihinde yayınladığı harika fragmanını izlediğimizde bizleri görsel bir şölenin beklediğini net bir biçimde söyleyebiliriz. Tarihte yaşanan savaşların kazanılmasında son derece etkili olan bu askeri birliğin bir filmde işlenmesi aslında düşünüldüğü kadar basit değil. Bu durumun da farkında olmak gerek. Lakin; fragmana bakılarak konuşmak gerekirse, sadece bu bir dakikalık görüntülerden de etkilenmedik diyemeyiz.

Başkalarının kurmaca karakterleri, kahramanları varsa; bizim tarihte bir çok destana imza atmış “Deliler”imiz var.

Yapılan işin içinde Türk olur da Deli olur da o iş sevilmez mi?

Sizleri, Kasım ayını iple çektiren “Deliler” filminin fragmanıyla baş başa bırakıyoruz.

ETİKETLER
 • Talha
  6 ay önce

  Film Türk sinemasında tarihi yapıtlar bakımından bir dönüm noktası olmuş diyebilirim. Bazı bölümleri tüyleri diken diken ederken bazı bölümleri de güldürdü işin açıkçası. Burda aaa aman ne güzel ne harikaydı deyipte kendimizi kandırmamız doğru olmaz. Eğriye eğri doğruya doğru. Ama başlangıç filmi olarak bakacak olursak başarılı bir film olmuş. Verdiğim paraya acıdım mı hayır. Umarım ikinci film daha kaliteli ve bol aksiyonlu olur. Filmi izlemeyenlere de izlemelerini tavsiye ediyorum. Bu tarz yapımlar desteklenmeli diye düşünüyorum. Vesselam.

  3
 • Harun
  6 ay önce

  Filmi izledim beklentilerimi tam anlamıyla karşıladığını söyleyemeyeceğim. Lakin genel anlamda bakıldığında tarihimizi anlatan ve bizlere böyle güzel yapımlar sunuluyor olması gurur verici. Filmin birde devam filminin olacağı son sahnede gösterildi inşaallah daha aksiyon dolu bir yapım gelir.

  4
 • akyusuf
  9 ay önce

  Tokat’a gelince beraber gidelim, biletler senden!

  3
  • Talha AKBULUT
   Talha AKBULUT
   9 ay önce

   Tabi ki baba zevkle gideriz.

   2
 • Nazan
  10 ay önce

  Pekala çok teşekkür ederim

  3
  • Talha AKBULUT
   Talha AKBULUT
   10 ay önce

   Rica ederim ve şimdiden iyi seyirler diliyorum.

   2
 • Nazan
  10 ay önce

  Admin biraz daha bonkör olunuz iki kişiye daha hak veriniz 🙂

  3
  • Talha AKBULUT
   Talha AKBULUT
   10 ay önce

   İlk yorumu yapan kazanır. Şimdi böyle oldu ilerde iki üç gideriz kısmetse. Mail adresiniz üzerinden adres bilgilerinizi alır sinema biletinizi tarafınıza iletirim. 🙂

   1
 • Nazan
  10 ay önce

  Heyecan verici görünüyor. Kalite nasıl bilmem fakat seyretmeye değer. Üzerinde konuşmaya değer. Ben giderim yani 🙂

  3
  • Talha AKBULUT
   Talha AKBULUT
   10 ay önce

   Nazan yorum yapan ilk kişi olarak sinema biletini kaptı.

   2
 • Talha AKBULUT
  Talha AKBULUT
  10 ay önce

  Fragmanını 20 defa izledim, hala da izliyorum, tarihi ve destansı savaşçılar olan atalarımızı çok seven biri olarak bu film sinemaya çıktığında bileti ilk alan kişilerden biri olacağım. Benimle birlikte gelmek isteyen olursa da yorum yapsın birlikte gidelim.

  2