Yerli markalarımızdan biri olan Casper firması geçtiğimiz günlerde yapay zekaya sahip yeni mobil cihazı olan VIA A3 Plus model telefonu tanıttı. Karşınızda yeni Casper Via A3 Plus.

Tasarım olarak; artık diğer markalardan göz aşinalığımızın olduğu çentikli ve çerçevesiz tasarım dikkatimizi çekiyor. Donanım yönündense, çok dikkat çekici olduğunu eklemek gerek.

Gelin hep birlikte bu yapay zekaya sahip yeni yerlimiz olan Casper Via A3 Plus’ı inceleyelim.


Teknik Özellikler

İşlemci olarak Helio P60 MT6771 Chipset 2.0 GHz Octa Core tercih edilen cihazda buna ek olarak, 6 GB ram ve 64 GB dahili (256 GB’ye kadar artırılabilir) hafıza eşlik ediyor.

Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle gelen telefonda grafik çekirdeği ise Mail G72 MP3 700MHz. Cihazın batarya kapasitesi 3000 mAh. Bu değer bu donanım elemanlarına sahip bir cihaz için az gibi görünse de, telefonun yazılımı sayesinde %25’lik daha fazla batarya performansı sağlanmış.

Üzerinde; parmak izi, ivme ölçer, ortam ışığı, yakınlık, pusula, jiroskop sensörleri bulunan cihazda; bağlantı yönünden ise Type-C tercih edilmiş. Kablosuz bağlantı yönünden 4.5 G’yi destekleyen cihaz, bluetooth 4.2 ile geliyor.

Dizayn

Üç boyutlu kapak tasarımı ile dikkat çeken cihazın boyutları ise; 155 x 75.5 x 7.85 mm. Batarya dahil 198 gr. ağırlığa sahip olan cihaz Oniks Gri ve Platin Gri olarak iki farklı renkte tüketiciye sunulmuş. Çinko tasarım çerçeveye sahip olan telefonun yan yüzeylerinde Güç Düğmesi, Ses Arttırma-Azaltma Düğmeleri ve Micro SIM SD Kart Slotu bulunmakta.

Bunların dışında, yazılımsal olarak; yüz tanıma teknolojisi, akıllı çekim modları, sahne algılama gibi özellikler eklenen bu telefonun fiyatı ise 2.699 TL olarak belirlenmiş.