BÜYÜK SAVAŞ BAŞLIYOR!..

Kitabın Adı: EVRENİN KİTABI İLMA DUNAH’IN  TERAZİSİ
Kitabın Yazarı: A. S. DURMAZ
Sayfa Sayısı: 550
Yayıncı Kuruluş: Timaş Yayıncılık

Özet: Birinci yol işaretinin belirmesi ile daha önce dünyada yaşamaları kısıtlanmış ve dünyadan uzaklaştırılmış olan ırklar yeniden dünyaya dönmeye başlarlar. Bazı ırklar İLMA taraftarı iken, bazı ırklar da insanlığın düşmanıdır. Kahin Şif bu durumun farkındadır ve dünyaya dönen ırkları kendi cephesine çekmeye çalışarak ordusuna güç kazandırma amacındadır.

Kahramanlarımız ise büyük savaşın hazırlıklarına var güçleriyle devam etmektedirler. Ana karakterimiz Tar ve yol arkadaşları ise ikinci Yol İşareti’nin belirmesini sağlamak amacıyla, Dunah’ın Terazisi’ni bulmak için kıtalar arasında zorlu bir yolculuk yapmak zorundadırlar. Bu yolculukta birçok yeni karakter kahramanlarımıza destek verir ve kahramanımız Tar’ın yolculuğunu kolaylaştırmaya çalışırlar.

Aynı zamanda; Birleşik Ordu büyük savaş için tüm hazırlıklarını yapmıştır ve Kahin Şif’te çok güvendiği devasa ordusunu alıp insanoğlunun üzerine gitmeye başlamıştır… Yeni ırklar, dostlar, düşmanlar, büyük savaş, hiç beklenmeyen, okuyucuyu şaşkına çevirecek gelişmeler, heyecan verici aksiyon, güldüren diyaloglar ve dördüncü kitabı okuyucuya merakla bekletecek bir son.

İnceleme ve yorum: Serinin üçüncü kitabında yeni ırkların ve yeni karakterlerin kitaba katılması ayrı bir heyecanla okumamızı sağlıyor. İlk iki kitapta olduğu gibi bu kitapta da aksiyon ve macera ilk sayfadan itibaren hiç son bulmuyor ve kitabı elinizden bırakmanıza imkan vermiyor. İşin doğrusu ilk iki kitabı okurken; eğlenceli ve farklı ırktan olan bir karakterin de kahramanlarımızın yanına dahil edilmesi gerektiğini düşünmüştüm ve bu kitapta da beklentilerim boşa çıkmadı. Yazarımız hem okuyucuyu kahkahalarla güldüren hem de şaşırtan bir karakteri “MX” i karşımıza çıkarıyor. Okurken MX’in olduğu bölümleri heyecanla beklemeye başlıyorsunuz…

Akıcı ve sürükleyici anlatımıyla yazarımız bu kitabında da harika bir iş çıkarmış ve bu güzel fantastik eseri bizlere sunmuş. Yazarımızın ellerine ve yüreğine sağlık.

Dördüncü kitabı heyecanla beklemekteyim…

Talha Akbulut