Kitabın Adı: MUCİZELER YAĞARKEN
Kitabın Yazarı: Kristin Hannah
Kitabın Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 258
Kitabın Yayınevi: Pegasus

Kitabın muhtevası: Eşinin, kendisini kardeşiyle aldatmasının ardından kendini bir uçağa atan lise öğretmeninin kendi ağzından hikayesi…

Muhtevanın üzerinde durmak istemiyorum aslında… Okumak isterseniz sizinde aklınızı kurcalayacak sorulardayım… Hangi günahlar aile olmanın önüne geçemez? Kardeşlik hangi durumlarda bitmez? Nedense bütün suçlara rağmen kardeşliğin süreceği bize empoze ediliyor. Ama öyle değil işte… İnsanin midesi nasıl kaldırır ki Joy’un yaşadığı gibi bir durumu yaşamayı? Sonra kardeşine tekrar nasıl sarılabilirsin?

Bir de olayın şu yönü var; acaba hayal gücümüzü böyle genişletmek günahları yaşanabilir normal şeyler gibi algılamaya başlamamız ne kadar iyi? Yani daha güvensiz olmaz mı insan?

Bir öğretmen arkadaşımın dolabında görüp elim boş kalmasın diye aldığım bir kitaptı… İşte bir Holywood tarzı  daha diye ilerlerken hikaye bir anda değişti. Beni çok şaşırttı. Aldığıma başladığıma pişman olacakken kitap beni kendine bağladı… Öyle ki; yolda, teneffüste, uyku öncesinde, uykularımı kaçıracak şekilde yatakta saatlerce kitabı okurken buldum kendimi….

Kendi hayatınızdan dert yanıyorsanız bence hayatınıza bu kitapla bir mola vermelisiniz ki kendi yaşadıklarınızın daha çekilebilir olduğunu farkedin… Ve tabi her zaman yeni başlangıçlar için mucizeler yağdığını….

Kitaptan alıntı: ‘suratımın tam ortasına bir yumruk yemiş gibi hissediyorum.”Şaka yapıyorsun değil mi? Senin ondan ayrılman gerekiyordu. Evlenmen değil!..”
-“Hamileyim!”